22 Март, 2026

Радан Кънев към опозицията: Атакувайте, но по-грамотно!

Радан Кънев към опозицията: Атакувайте, но по-грамотно!

Най-същественото в тази ситуация е да се каже, че няма нов дълг, не гласуваме нов дълг и не обсъждаме нов дълг. Нов дълг можем да обсъждаме, когато обсъждаме бюджета за 2016 година. Това заяви Радан Кънев от парламентарната трибуна на Народното събрание по време на обсъждането за вземането на нови 16 милиарда евро.

България има стабилно управление, което се познава по това, че не си актуализира бюджета три пъти годишно. Това са теми за бюджета, каза Радан Кънев.

По думите му, в момента финансовият министър ни предлага един добър инструмент за управление на държавния дълг. Такъв е инструмент се използва от много други страни в Европа. От тази година занапред ще го използва и България.

Атаката беше очевидна срещу това решение. Всяка опозиция би атакувала. Ние бихме атакували и по-силно и по-грамотно от вас, каза той.

По думите му, пред РБ седи политически избор – дали да пожънем огромен дивидент, като започнем да наричаме емисионната програма нов дълг. Ще дойде време и за ново управление и благодарение на подобен инструмент опозицията ще управлява по-добре, каза Радан Кънев. Настояваме дебатът между парламентарните групи да продължи, каза Радан Кънев.

Сподели:

Коментари (0)

Водач на линейка загина в тежка катастрофа с автобус

Водач на линейка загина в тежка катастрофа с автобус

Линейката е пътувала към Велико Търново с акушерка, майка и двумесечно бебе. Те са транспортирани в болницата във Велико Търново.

Облачно и дъждовно, силни пориви на вятъра на изток, планините са в облаци

Облачно и дъждовно, силни пориви на вятъра на изток, планините са в облаци

Максималните температури ще са предимно между 7° и 12°, в София - около 8°. В планините ще е облачно с валежи от сняг.

МВР и МЗХ се натъкнаха на склад в Хасково със стотици тонове храна с неясен произход

МВР и МЗХ се натъкнаха на склад в Хасково със стотици тонове храна с неясен произход

"Продуктите не са били съхранявани при нормални условия и вероятно са били връщани от магазини",заяви служебният министър Иван Христанов