4 Март, 2026

Радан Кънев: Мразя да ме наричат "наследникът на Иван Костов"

Радан Кънев: Мразя да ме наричат "наследникът на Иван Костов"

„Заради чужди депозити не мога да се червя”. Така Радан Кънев отговори на въпрос дали се изчервява заради депозита на Иван Костов в КТБ. Лидерът на ДСБ беше гост на рубриката „Хвани ме, ако можеш” по Нова телевизия. „Аз съм доста свенлив човек и често се изчервявам. Доста се червих, когато разбрах, че ДСБ има депозит в КТБ”, продължи Кънев.

Запитан дали като наследник на Костов му тежи наследството, Радан Кънев заяви: „Мразя семейните метафори в политиката, както брачните и разводните. Знам на кого съм наследник и това не е Иван Костов”, заяви Радан Кънев. След детектора, Кънев допълни: "Иван Костов е много сериозно подготвен икономист, с когото от време на време се срещам и съветвам. Той не е призрак, който ме преследва. За КТБ сме разговаряли, но той изобщо не можа да ме убеди в позицията си."

"Проблемът в Гърмен е проблем на липсата на прилагане на закони. Проблем на липсващата държава. Гетото в Гърмен и гетото на прокурорите, в което външен човек не може да влезе, са един и същ модел, те са бели петна. Единствената разлика в "белите петна", където живее мафията и "белите петна", където живеят ромите, е в медицинското обслужване", каза лидерът на ДСБ.

"Нови лица като Ненчев трябва да получат допълнителен шанс. Старите, колкото по-рано си отидат, толкова по-добре. Незаменими хора няма, но кой би могъл да смени Петър Москов като министър, например в сегашната ситуация", заяви Радан Кънев, по повод исканата от Георги Първанов оставка на министър Николай Ненчев заради отварянето на досиетата на военното разузнаване.  

Сподели:

Коментари (0)

Тържествена церемония и заря-проверка за 3 мирт - участваха Йотова, Назарян и Гюров

Тържествена церемония и заря-проверка за 3 мирт - участваха Йотова, Назарян и Гюров

По време на церемонията бяха запалени факли на жертвениците и бяха произнесени имената на български герои

Депутат от ИТН разпространява фалшива снимка,  манипулирана с изкуствен интелект

Депутат от ИТН разпространява фалшива снимка, манипулирана с изкуствен интелект

Изображението се разпространява в социалните мрежи, появи се и в няколко медии

Терзиев смени заместник-кмета по околната среда Надежда Бобчева с Николай Неделков

Терзиев смени заместник-кмета по околната среда Надежда Бобчева с Николай Неделков

Посочва се, че раздялата с досегашния заместник-кмет Бобчева е "по взаимно съгласие"