15 Януари, 2026

Радан Кънев: Оставката на Вучков не е окончателна

Радан Кънев: Оставката на Вучков не е окончателна

"Оставката на Вучков не е окончателна. Разчитам, че в рамките на днешния ден ще имаме още разговори". Това заяви съпредседателят на Реформаторския блок Радан Кънев по повод първата оставка в кабинета Борисов 2. "Нека обсъдим лично с господин Вучков неговите мотиви и да не интерпретираме на база на слухове", призова депутатът. Той беше категоричен, че при всяко положение оставката на вътрешния министър би бил дестабилизиращ момент на всяко едно правителство.

Радан Кънев призова и за среща на всички лидери на групи от мнозинството, заедно с ресорните представители на правителството. Той беше категоричен, че няма данни премиерът Бойко Борисов да е загубил доверие във вътрешния министър и оставката да е резултат на това. Оставката на вътрешния министър стана факт само час след като премиерът Бойко Борисов се срещна с шефа на ФБР Джеймс Коми.

Сподели:

Коментари (0)

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Правната комисия гласува против задължаването на избирателите да гласуват с машини

Предложението на ПП-ДБ за 100% машинен вот получи 6 гласа "за", 7 "против" и 7 "въздържал се".