Лидерът на ДСБ Радан Кънев определи вота на недоверие към кабинета, който беше отхвърлен, като "евтин и неуспешен театър на БСП и ДПС".
"Всички, които подкрепят правителството, както и доста опозиционни депутати, гласувахме за здравната политика. Тя е почти единствената реформаторска на този кабинет. Извън Ненчев, Москов и Бъчварова не виждам друг министър, който прави реформи", подчерта Кънев.
По думите му дневният ред на страната ни е катастрофата в правосъдието, катастрофата в отношенията ни с ЕС и зловещите последици, които това може да има върху благосъстоянието на всеки българин.
"Като говорим за провал и отделяне от Румъния, искам да подчертая, че отделянето не е на хартия, то не е в доклади, то не е в думите на Юнкер, то в е доходите, в работните места", изтъкна той.
"На фона на това, което се случва с обществените поръчки, трябва да разберем, че или се борим с корупцията така както се прави – с независима силна антикорупционна прокуратура, или го правим по хайдушки методи. Не може да стане по двата начина. Хубаво е, че се прекратяват на Пеевски поръчките, ама като вдигахме шум, че се дават , какво стана? Защо трябваше да се дават от властта, да се прекратяват от властта, а не да се дадат по конкурентен начин – без ролята на властта, без нередности и ако има нещо за прекратяване, да се направи от съдебната власт, която е компетентна", категоричен беше Радан Кънев.
Още от България
България помни своите истински герои - родолюбци отдадоха почит пред паметта на ген. Иван Колев
В знак на почит към героят на Добруджа министърът на отбраната изпрати почетната гвардейска рота
Дебатът за Национална детска болница прерасна в скандал, бяха наказани депутати
Спорът възникна между народни представители от опозицията и депутата от ПБ Стоян Тричков, който си позволи да обвини опозицията в "лъжи"
Заиграването с МиГ-29 е диверсия срещу националната сигурност и срещу модернизацията на българските ВВС!
България няма моралното право да „краде“ бойни способности от воюваща Украйна, а българските пилоти днес заслужават модерна западна техника, интензивни полети и командири, които гледат напред и нагоре, а не към ръждясалите военни складове на разкапващата се съветска империя.