24 Август, 2026

Радев бил безпартиен, но имал ангажимент към БСП да им спечели изборите

Радев бил безпартиен, но имал ангажимент към БСП да им спечели изборите

"Договорът за съвместна охрана на въздушното пространство на България е неизгоден. С него България се превръща в единствената държава, която има собствена авиация, а кани други държави да участват в охраната на небето ни срещу заплащане. Концепцията е унизителна и защото не беше наложена от външни сили, а от български политици. Това нанася сериозен удар върху мотивацията на българските летци", заяви пред БНТ кандидатът на БСП за президент и бивш командир на Военновъздушните сили Румен Радев.

"Аз съм безпартиен. Имам един-единствен ангажимент към БСП – да спечеля президентските избори. Ще защитавам интересите на всички български граждани. Външната ни политика трябва да отчита националните ни интереси и тя трябва да бъде направлявана не от Вашингтон, Брюксел или Москва, а от София", каза още Радев.

Запитан как един военен решава да се занимава с политика, той отговори: 

"Не само военният, всеки гражданин решава да се занимава с политика, осъзнавайки, че важните обществени проблеми могат да се решат само на политическо поприще. Нужна е и има амбиция разбира се. Взех решението в момент, когато реших, че съм изчерпал всички възможности да влияя за стабилизирането на нашите ВВС. Подадох оставката си след предложението на Корнелия Нинова, но тя бе отдавна обмислен акт".

Сподели:
Кандидатите за длъжности с висок корупционен риск ще се явяват на тест за почтеност

Кандидатите за длъжности с висок корупционен риск ще се явяват на тест за почтеност

На извънредно заседание на парламента утре предстои промените в Закона за държавния служител да бъдат гласувани на второ четене

Надежда Йорданова: Отсъствието на България от "Коалиция на желаещите" ни поставя в ъгъла

Надежда Йорданова: Отсъствието на България от "Коалиция на желаещите" ни поставя в ъгъла

Среща на върха на "Коалицията на желаещите" в подкрепа на Украйна ще се проведе днес в хибриден формат - присъствено в Киев и чрез видеовръзка

БАБХ иззе над 430 кг животински продукти без документи на ГКПП „Капитан Андреево“

БАБХ иззе над 430 кг животински продукти без документи на ГКПП „Капитан Андреево“

Проверката е извършена заедно със служители на Агенция „Митници“. За пореден път в автобус с турска регистрация са констатирани 210 кг овча лой.

Коментари (0)