17 Юли, 2026

Радев учи студенти на лидерство: Трябва да се създават стандарти и да се показва спазването им

Радев учи студенти на лидерство: Трябва да се създават стандарти и да се показва спазването им
Снимка: Пресцентър на президентството

Президентът Румен Радев изнесе  днес неформална лекция за лидерството пред студенти от Алмаматер.
„Ако в професионалния си път в бъдеще ви се наложи да ръководите дори и един човек, е важно да знаете, че добрият лидер сам трябва да спазва принципите и стандартите, които поставя на останалите. Това заяви президентът Румен Радев при разговор със студенти от Стопанския факултет на Софийския университет "Св. Кл. Охридски", които гостуваха на "Дондуков"2, съобщава сайтът на президентството. 
„За да стане един човек лидер, той трябва да иска промяна, на базата на която да създаде визия, да убеди хората в стратегията си, да създаде стандарти и да показва спазването им с личен пример, в противен случай е обречен на неуспех”, заяви президентът в отговор на въпроси за успешното лидерство и за обучението му като военен летец в Стратегическата академия на Военновъздушните сили на САЩ. Румен Радев отбеляза, че лидерството  се различава от формалното упражняване на власт по това, че лидерът работи за каузи и цели, които допринасят за благоденствието, сигурността, за качеството на живот на останалите.

Президентът заяви, че младите хора не бива да спират да учат и да се развиват дори след като завършат образованието си в университета. „Не разчитайте само на дипломата, истинското обучение и себеусъвършенстване е постоянно и ежедневно“, каза държавният глава.
Неслучайно държавният глава е избрал темата за лидерството, защото в мандата му тя се превръща в негова фиксация, а нескритата цел е овладяване на изпълнителната власт. От съобщението на пресцентъра не става ясно за какви каузи и цели работи президентът на България, още по-малко пък дали те обединяват нацията или я разделят, или обслужват само определени интереси.
Сподели:
Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Бюджетът „Радев“ поставя под въпрос самата устойчивост на държавните финанси

Дефицит от 5,7% от БВП, нов дълг до 10,1 млрд. евро и капиталови разходи над 9 млрд. евро очертават модел, който разчита повече на заемно финансиране, отколкото на реформи и фискална стабилност.

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

Божанов: Щом няма да сме в Коалицията на желаещите, явно основаваме Коалиция на назландисващите се

"Трябва да засилим автоматизирания контрол. В НЗОК има достатъчно бази  данни и чрез изкуствен интелект и ясни правила да бъдат откривани аномалии"

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

Анализатор: Кабинетът нарочно излъчва разнопосочни послания във външната политика - това работи само до един етап

"За съжаление, това води не само до объркване, но и до отблъскване на чуждите партньори на България"

Коментари (0)