2 Юли, 2026

Ранобудните окупират парламента, търсят подкрепа от гражданите

Ранобудните окупират парламента, търсят подкрепа от гражданите

Тази вечер  представители на 15 вуза в страната са заседавали, за да изготвят своята стратегия по отношение на мафиотското управление на правителството, което след 151 дни протести няма намерение да се оттегли от власт. 

Студентите ще се съберат днес в 10:30 часа пред сградата на Народното събрание. В ефира на нова ТВ те обявиха, че нямат намерения да прибягват до крайни действия, които са в противоречие със закона и призоваха всички гражданите, които искат оставката на Орешарски, да ги подкрепят, като се присъединят към тяхната блокада. 

Студентите разкриха, че вчера бившият американски посланик Джеймс Пардю лично е изразил своята подкрепа на студентските протести. В същото време ранобудните са пискали и среща с немския посланик у нас, за да изразят своята загриженост за сътресенията, които преживява страната. След разговора с тях той ги е уверил, че ще  направи необходимото това, което се случва в България, да получи широк международен отзвук. 

Вчера от Пловдивския университет заявиха, че ще се включат в предвидената окупация на Народното събрание във вторник. Припомняме, че решението за окупацията на Парламента е на национален щаб, в който влизат представители на всички протестиращите университети.

 

Сподели:
Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

Мартин Димитров: Хората на Радев не видяха ли протестите?

"Огромният дефицит е проблем за всеки български гражданин. Той предизвиква инфлация. ПБ цялото начало на мандата говорят как се овладяват цените, а сега ги вдигат", заяви той

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

Отворено писмо до народните представители срещу закриването на Комисията по досиетата

"Защитата на архивите на Държавна сигурност е защита на историческата истина, на правото на гражданите да знаят и на демократичната памет на българската държава?", пише в писмото

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

Майки излязоха на протест пред Министерския съвет

По-рано днес парламентът отхвърли на първо четене предложението за увеличаване на обезщетението от 50 на 100 процента за майките, които се връщат преждевременно на работа

Коментари (0)