13 Декември, 2025

Рашидов: Ако изчезна от ГЕРБ, значи Борисов и Местан са се разбрали

Рашидов: Ако изчезна от ГЕРБ, значи Борисов и Местан са се разбрали

Българинът продължава да живее като селски тарикат – той не гласува, без да разбира, че по този начин докарват на власт хората, които днес ни управляват. Но ако си пуснат гласа, съм убеден, че конфигурацията в парламента ще се промени. Това обяви по Би Ти Ви депутатът от ГЕРБ скулпторът Вежди Рашидов.

По думите му след изборите на 25 май в публичното пространство се разпространява една невярна теза - че ДПС е стигнало по подкрепа БСП.

Това е пълна манипулация. Не ДПС стигна БСП, а подкрепата за БСП падна до нивото на ДПС. Трябва добре да се знае, че ДПС е етническа партия, която има свой твърд електорат и той винаги ще гласува за партията на Местан. Но за това са виновни всички български партии. Положително е обаче това, че ГЕРБ се очертава като първата и единствена партия, която се отвори за хората, независимо от техния произход и религия, посочи Рашидов.

Рашидов е категоричен, че днешният парламент е нелегитимен, той не функционира нормално и е по-добре да се саморазпусне. Но на този етап едва ли партиите, които влизат в тройната коалиция – БСП, ДПС и Атака, имат интерес да дадат властта, защото добре разбират какво ще последва на едни бъдещи парламентарни избори.

Скулпторът не за първи път подчерта, че лидерът на ГЕРБ Борисов е човек с качества. Докато е бил министър винаги му е помагал и подкрепял, затова няма никаква причина да го предаде. Рашидов обаче посочи себе си като лакмус за отношенията на Борисов и Местан, към когото депутатът от ГЕРБ не крие своята резервираност.

Няма нищо лошо да пиеш кафе със свой опонент. Но това съвсем не означава, че имаш договорки с него, коментира Вежди Рашидов кафето в Кърджали, което изпиха заедно Бойко Борисов и Лютви Местан по време на предизобрата кампания. Но щом изчезна от ГЕРБ и парламента, ще разберете, че нещо се е случило между Борисов и Местан. Защото ако има договорки и сближаване между ГЕРБ и ДПС – това е в разрез с моят морал и политическа хигиена. Това обаче не значи, че ще се разсърдя на Борисов. Все пак знам, че ГЕРБ е негов проект, но принципите ми не позволяват да остана в него, категоричен бе Рашидов.

Сподели:

Коментари (0)

Скандал в БСП-Видин заради "бутафория на една конференция"

Скандал в БСП-Видин заради "бутафория на една конференция"

Несъгласни с действията на местната структура на партията настояват за оставката на ръководството заради колаборации с ГЕРБ и ДПС-Ново начало

Плевнелиев: Пътят за проект на Радев е разчистен, но едва ли сега ще излезе на политическия терен...

Плевнелиев: Пътят за проект на Радев е разчистен, но едва ли сега ще излезе на политическия терен...

По думите му именно президентските избори през 2026 г. ще бъдат решаващи за посоката на България, но само в ЕС страната ни може да защити своите национални интереси

Цветлин Йовчев: Изборите са решаващи, ако не искаме повече да живеем в държава на калинките

Цветлин Йовчев: Изборите са решаващи, ако не искаме повече да живеем в държава на калинките

Според него политическите партии трябва да предложат ясни идеи и програми, които да върнат доверието на гражданите