27 Февруари, 2026

Разкриха схема на мними банкери в Стара Загора

Разкриха схема на мними банкери в Стара Загора

Четирима души са задържани, потърпевшите са десетки

Полицията и прокуратурата в Стара Загора работят по разкриването на схема на мними "банкери". Четирима души са задържани, потърпевшите са десетки.

През септември миналата година в сайт за безплатни обяви се появява предложение за отпускане на заеми или тяхното рефинансиране, независимо от кредитната история на клиента.

Условието е желаещият да остави телефона си, след което с него се свързвал "експерт".

Следвал разговор какви заеми има човекът и указания – да преведе по сметка между 300 и 1000 лева. Срещу това мнимият "финансов консултант" гарантирал, че клиентът ще получи необходимия му заем.

След превеждането на парите финансовият консултант изчезнал.

Една от пострадалите се свързала с полицията и разбрала, че е станала жертва на измама. Последвали арести на четирима души. Пусналият обявата е от Стара Загора. Останалите трима са от София.

Полицията локализира първите шестима потърпевши. Те са от Стара Загора и региона. От тях групата е взела над 6000 лева.

По сметката в обявата са направени над 120 превода за повече от 50 000 лева. Работата по разплитането на случая продължава.
Сподели:

Коментари (0)

Явор Божанков: Не влизаме във война. Просто подкрепата към "Възраждане" се срина

Явор Божанков: Не влизаме във война. Просто подкрепата към "Възраждане" се срина

"След като не фалирахме при влизането в еврозоната, не станахме най-голямото мигрантско гето след Шенген, държавата не изчезна и апокалипсисът не дойде - днес има нов враг", смята той

Гюров: Повишението на цената на водата е задържано, за да избухне при служебния кабинет

Гюров: Повишението на цената на водата е задържано, за да избухне при служебния кабинет

Служебният премиер припомни, че през 2025 година имаше няколко увеличения на цената на тока - общо с около 14%. Когато към това прибавим и завишеното потребление през студените месеци, логично се стига до по-високи сметки, каза той

Юрист: На чугуненото мнозинство във ВСС и в Прокурорската колегия трябва да е ясно - намираме се в изключително тежка конституционна криза

Юрист: На чугуненото мнозинство във ВСС и в Прокурорската колегия трябва да е ясно - намираме се в изключително тежка конституционна криза

Това заяви пред БНР доц. Христо Христев, преподавател по "Право", след като Висшият съдебен съвет остави без разглеждане предложението на служебния министър на правосъдието Андрей Янкулов да бъде избран нов изпълняващ функциите главен прокурор