3 Февруари, 2026

Разнобой в БСП – червени лидери „вдигат” и „свалят” цената на тока

Разнобой в БСП – червени лидери „вдигат” и „свалят” цената на тока

Това обяви депутатът от БСП Таско Ерменков. Според него всички изявления в тази посока са спекулативни и нямат никакво основание.

 Енергетиката трябва да се прочисти от порочните практики и да се знае ясно как се формират цените и да се знае, че в тези цени няма нищо изтекло в чужди джобове, посочи Ерменков и предупреди, че сега реално енергийната ни система е в състояние на реанимация. Той бе категоричен, че не знае какво има предвид бившият енергиен министър Румен Овчаров, твърдейки, че токът ще скача.

Питайте него на каква основа са прогнозите му, нека обясни, провокира съпартица си Ерменков. Той обясни още, че управляващите се опитват да преустроят работата на „Мариците”, които да се пренастроят за износ на ток.

 Смятаме да се въведе пазарен принцип за стимулиране на зелената енергия, чрез зелени сертификати. Мисли се за потребителите - да не им се спира токът при определен лимит от суми, коментира още Ерменков.

Преди дни и финансовият експерт Емил Хърсев предупреди, че намалението на цената на тока е фалшиво и реално той трябва да поскъпне до 30-40%.

Сподели:

Коментари (0)

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ  назначаването на служебен премиер

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ назначаването на служебен премиер

Съгласилите се да оглавят служебно правителство са Андрей Гюров, подуправител на БНБ, зам.-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и зам.-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

Борислав Гуцанов напира за лидер на БСП

По думите му предстоящият Конгрес има ключова роля за избора на председател, който да изведе социалистите от кризата и да върне доверието към Столетницата

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е  3,1% от БВП

България успя да задържи дефицита до 6,8 млрд. лева, което е 3,1% от БВП

Общият размер на дълга през годината достига до над 61 млрд. лева, а фискалният резерв - над 17 млрд