26 Февруари, 2026

Разпитват Миро Найденов в прокуратурата

Разпитват Миро Найденов в прокуратурата

Ексземеделският министър Найденов е потвърдил изнесените данни по телевизията и по време на разпита в прокуратурата днес. Той е посочил и нови обстоятелства във връзка с отправените му обвинения. Това каза говорителят на Софийска градска прокуратура Румяна Арнаудова.

Тя обясни, че разпитът на Найденов е започнал скоро след изявлението му по телевизията сутринта. Веднага след това е изпратено и съобщение до медиите.

По думите на бившия земеделски министър незаконно са били подслушвани президентът Росен Плевнелиев, министрите от бившия кабинет Симеон Дянков, Трайчо Трайков и други политици.

По-рано днес в ефира на Би Ти Ви Найденов призова Цветан Цветанов да излезе от политиката и да изчисти името си. Той изрази съмнения, че Бойко Борисов има нещо общо с незаконните подслушвания и призна, че именно Цветанов е бил човекът, който е отстранил всички приятели на бившия премиер. 

По думите на Арнаудова може да възникне или е възникнала опасност за живота на свидетеля Мирослав Найденов.

„Искането на Найденов е да му бъде назначена лична защита. Има два вида защитени свидетели, едната е защитен свидетел, другата е назначаване на лична охрана. Всички данни, които са станали ясни по това досъдебно производство, ще бъдат проверени и по други способи", обясни прокурорът.

 

 

Сподели:

Коментари (0)

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

Слави Трифонов: Няма да спра, докато не излезе цялата истина за Петрохан

По думите на лидера на ИТН това е отвратителен случай, който интересува цялото общество. Всички искат да знаят какво точно се е случило и докато не разберат, няма да получат спокойствие

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Божанов: Бившият главен секретар на МВР вчера сричаше от трибуната, а днес лъже...

Настояваме за пълно разследване на случилото се в Петрохан. Пеевски вижда, че инструментите и подизпълнителите му в изпълнителната власт гърмят един след друг, докато служебният кабинет си върши работата

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

В румънския окръг Тулча на два пъти алармираха за заплаха от въздуха

Властите препоръчаха на хората да се укрият в мазета или в убежища на гражданската защита