28 Юни, 2026

Разпитват Цветанов заради Банкя, след него и шеф на разузнаването (обновена)

Разпитват Цветанов заради Банкя, след него и шеф на разузнаването (обновена)

 Най-вероятно на бившия силов министър ще бъдат снемани обяснения заради предположения, че той е човекът, с когото по време на записа Борисов говори по телефона.

Припомняме, че преди празниците, на 23 април Цветанов престоя повече от 2 часа в Специализираната прокуратура, където даваше показания заради незаконното подслушване, извършвано от МВР. Седмица по-късно от прокуратурата заявиха, че има данни за извършвано от Цветан Цветанов престъпление. Заради неговия кандидат-депутатски имунитет обаче обвинения засега няма как да се повдигнат.

Същевременно стана ясно, че Мирослав Найденов е отрекъл да е правил записа, заяви главният прокурор Сотир Цацаров. По думите му предстои по случая да бъдат разпитвани и други лица извън тримата разговаряли в Банкя. Цацаров обаче засега отказа да каже кои ще бъдат те.

Днес след обяд стана ясно, че сред присъстващите на разговора в Банкя е бил и шефът на националното ни разузнаване Драгомир Димитров.

За Димитров се разбра едва днес, след като той пристигна в Спецпрокуратурата за разпит.

Той бе засечен от медиите, които чакаха влезлият при прокурорите минути по-рано Цветан Цветанов.

От СРС-записът, разпространен анонимно до медиите, пък се чува как Бойко Борисов съобщава на събеседниците си, че се очаква при тях да дойде „човекът от разузнаването". 

 

 

Сподели:
Божанов: Да предложиш бюджет,  нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня

Божанов: Да предложиш бюджет, нечуван от времето на Жан Виденов, е да си играеш с огъня

Изглежда Борисов и Пеевски по различни начини опитват да се предложат и полегнат на новата власт, коментира съпредседателят на "Да, България"

Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)

Първият протест срещу Радев: Вместо прогнозата за 20, събраха се 3000 протестиращи - Оставка! (видео)

Въпреки жегата и отпускарския сезон първият протестен митинг срещу управлението на "Прогресивна България" се оказа успешен - хората показаха, че не са съгласни с първите действия на новата власт

Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?

Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?

Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка

Коментари (0)