17 Май, 2026

Разсекретяване на договора с ЧЕЗ искат граждани

Разсекретяване на договора с ЧЕЗ искат граждани

От Агенцията за приватизация заявиха, че са готови да обявят какви са условията по договора с ЧЕЗ, ако компанията се съгласи документът да бъде разсекретен.

По време на заседанието на комисията от ДКЕВР обявиха, че ЧЕЗ е нарушила лиценза си, като е направила през декември 40-дневно отчитане. Дружеството обаче контрира, че няма задължение да се спазва 30-дневен срок.

По време на дебата депутати питаха за проблема с амортизираната мрежа и ниското напрежение, които допълнително надуват сметките. От ЧЕЗ отвърнаха, че за цените отговаря ДЕКЕВР, а откакто са в България, са вложили стотици милиони лева за обновяването й. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

Лаура Кьовеши за българския прокурорски възел, разтърсил Европейската прокуратура

"Не бих казала, че митът, че източните държави са по-корумпирани от западните, е истина. А след тези години в Европейската прокуратура, когато виждам какво се случва днес в 24 държави членки, а в началото бяха 22, много пъти съм казвала, че няма чисти държави", заяви европейският главен прокурор

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.