Жълтите петна, останали след дъждовете породиха опасения дали не съдържат опасни вещества.
В някои квартали на София твърдят, че долавят и странна миризма във въздуха.
"Причината вероятно е във въздушни маси, дошли от Африка", обясни синоптикът Петър Янков от ТВ МЕТ. По данни на Гражданската защита няма завишена радиоактивност, а от екоминистерството съобщиха, че са взели проби от праха. Втората версия е, че петната са причинени от цъфтежа на дърветата.
"И в миналото е имало такъв прах, като тогава е установявано, че е полен, отделен от растения", обясниха от РИОСВ.
Проверен е и сигнал за мирис на сяра и "отрови", подаден от жители на "Дружба" 2.
Още от България
Слънчево преди обяд, облачно след пладне - с дъждове на изток
Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, за София - около 28
Дипломатическият скандал с РСМ стигна до НАТО, МВнР отрече да е огласило нотата за семейството на Мицкоски
Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави
Прогресивна България предлага рекорден дефицит, сравним с този при управлението на Жан Виденов
С този бюджет управляващите ни казаха: реформите се отлагат, а натоварването върху бизнеса се увеличава