В Сливен председателят на ДСБ Радан Кънев коментира, че от 8 години в България се говори за мажоритарност в изборния процес. Но в момента, в който наближат изборите, се прави невъзможното хората да могат ефективно да пренареждат листите. Правят го, защото това е начинът да се вкарат удобни хора, за да се краде през властта, смята той.
Според Корман Исмаилов, председател на Народна партия „Свобода и достойнство", целта на партийните ръководства е никой да не може да подмени първите няколко места. По думите му, префернциите така се изработват, че те да не могат да се сработят.
„Друг важен момент на задкулисието е да имат една централна комисия, която е партийно назначена, която да има мнозинство, което да може да гарантира статуквото. От една страна законът, от друга прилагането му с решенията на ЦИК", добави още Исмаилов.
По думите на Радан Кънев Реформаторския блок е политическа сила, която вече е привлякла много изявени български граждани към политическа дейност без да са партийни членове.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.