6 Декември, 2025

РБ: Победа на левите на изборите ще бъде бедствие за страната

РБ: Победа на левите на изборите ще бъде бедствие за страната

Реформаторският блок се готви за решителна битка срещу левицата на президентските избори. Това става ясно от изявлението на шефа на изборния щаб на коалицията неин зам.-председател Найден Зеленогорски (ДБГ) пред БНР. 

Вариантът левицата да спечели изборите и да търси реванш на парламентарни избори ще вкара страната в спирала надолу и ще станем несигурен и нестабилен район, държава и територия по модела на други такива в Югоизточна Европа и на Балканите. Не е моментът сега за политически игрички и доказване на тесни интереси срещу интереса на държавата и хората. Затова РБ се готви за решителна битка на президентските избори срещу лявото, коментира Зеленогорски.

По думите му в момента ситуацията е сложна в международен план, но въпреки това България е остров на стабилност – и политическа, и финансова, приходите вървят отлично, има икономически растеж. Той припомни, че не така е било при последните леви управление, които са довели страната ни бедствено положение.

Ние, подкрепящите мнозинството в РБ, ясно казваме, че сме си поставили цели, значителна част от които сме постигнали – съдебната реформа, антикорупционното законодателство, законът за антитероризма се прие, реформите в здравеопазването и образованието, средствата за превъоръжаване - 400 млн. лева - са осигурени, има икономически растеж, направиха се промени в Конституцията – трябва да продължим тази линия, категоричен е съпредседателят на Реформаторите.

Зеленогорски обясни, че до момента Блок още няма кандидат-президентска двойка, защото самата коалиция е "сложен съюз на партии и гражданско тяло". Затова било нормално процедурите да са по-дълги. Той заяви, че в момента тече допитване в рамките на партиите от РБ за това кой е най-предпочитаният кандидат да президент сред седмината номинирани. Това са ген. Димо Гяуров, ген. Съби Събев, проф. Огнян Герджиков, проф. Велислав Минеков, Корман Исмаилов, Гроздан Караджов и Трайчо Трайков.

В допитването ще участват кметовете и общинските съветници от РБ по места. Освен това ще има и социологическо проучване за разпознаваемостта на номинираните, добави Зеленогорски.

Попитан за фаворит сред кандидатите на РБ, Зеленогорски каза, че Блокът издига двама генерали, двама професори и трима граждански кандидати с подкрепа сред партньорите.

Сила и интелект са добра комбинация, добави още той.

По думите на Зеленогорски ясното потвърждаване на евроатлантическата ориентация, ефективната съдебна система, антикорупционните политики, сигурността са ключови приоритети за двойката на РБ в предстоящите избори.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”