30 Април, 2026

Реформатори канят Uber на среща, ще се мисли за промяна на закона

Реформатори канят Uber на среща,  ще се мисли за промяна на закона

Ръководството на Uber e поканено на среща от депутата на Реформаторския блок Настимир Ананиев. На нея ще се търси осъвременяване на закона ни и приемане на компанията в България. Преди дни КЗК я забрани в България. В същото време граждани се организираха на протест, направи се и онлайн подписка.

В същото време стана ясно, че Uber не се е отказала от българския пазар и ще търси варианти да продължи дейността си в страната. "Ние дълбоко вярваме, че София има нужда от такава услуга, и не сме се отказали от софийския пазар. Напротив. Смятаме да търсим варианти и да останем и да предлагаме нашите услуги", посочи Радуков пред bTV.

Фирмата за споделено пътуване навлезе на българския пазар преди по-малко от година.
Критиците й я обвиняват, че с модела на работа - чрез мобилно приложение, избягва регулациите, на които са подложени традиционните таксиметрови превози, и по този начин успява да постигне по-ниски цени. Междувременно две политически формации - "Зелените" и ДЕОС, излязоха с предложение за премахване на ограниченията в този бизнес, защото сегашната нормативна уредба не успява да се справи нито с нелегалните таксита, нито с устройствата "помпи", които надуват сметките, докато според тях в Uber финансовите потоци са изцяло на светло.

Сподели:

Коментари (0)

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

Промени в движението по пътищата по време на колоездачното състезание Giro d’Italia

От 8 до 10 май, във връзка с провеждане на колоездачната обиколка Giro d`Italia – Bulgaria Grande Partenza, поетапно ще бъде ограничавано движението в отделни участъци от републиканските пътища

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

ПГ на ГЕРБ-СДС внесе законопроект за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг

Основният акцент в предложените промени е създаването на регламентиран механизъм за издаване на държавни ценни книжа (ДЦК), насочени пряко към физически лица, без необходимост от посредници, казват вносителите.

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

Демерджиев: Пеевски и Борисов нямат нужда от охрана

"Възраждане" са внесли законопроект да се преустанови практиката за предоставяне на охрана на народни представители