18 Август, 2026

Реформаторите и ГЕРБ подписват меморандума до дни

Реформаторите и ГЕРБ подписват меморандума до дни

В срок от няколко дни предстои между ГЕРБ и Реформаторския блок да бъде подписан меморандум, с който ще се гарантират реформите в областта на съдебната власт, антикорупционното законодателство и още 10 приоритета. Това съобщи днес в Габрово пред журналисти съпредседателят на Парламентарната група на Реформаторския блок Найден Зеленогорски. 

Сред другите приоритети, които ще бъдат включени в меморандума между политическите сили, са образованието, икономиката, здравеопазването, отбраната, държавната администрация, регулирането на кризи, уточни Зеленогорски. По думите му необходимо е да се подобри взаимодействието между ГЕРБ и Реформаторския блок, има идеи да се правят общи заседания на парламентарните групи, за да бъдат внасяни законопроекти, които няма да се оспорват на заседанията на парламента или в комисиите. Целта е законодателният процес да върви по-безпроблемно. 

Меморандумът, който е допълнение към коалиционното споразумение между ГЕРБ и Реформаторския блок, ще бъде отворен за обсъждане, присъединяване към идеите и подписване и от други политически формации с близки виждания, пише БТА. Днес Найден Зеленогорски беше на посещение в Габрово, където участва в работни срещи с актива на Реформаторския блок и "Движение България на гражданите".

Сподели:
Асен Василев: НСИ вече пресметна средната работна заплата, а кабинетът умува за минималната

Асен Василев: НСИ вече пресметна средната работна заплата, а кабинетът умува за минималната

Според бившия финансов министър минималното възнаграждение трябва да е поне 690,44 евро

За истината и подмяната -  антифашистка държава ли е Путинова Русия

За истината и подмяната -  антифашистка държава ли е Путинова Русия

Пропагандата тръби, че фашизмът идвал от либералния свят, вижте част от признаците на руския фашизъм/рашизъм

Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“

Музеите и галериите в Бургас трескаво се подготвят в очакване на „Евровизия 2027“

"Изложбата, която ще представим не е представяна - жизненият цикъл на мъжа от Странджа – от раждането до смъртта му. Всичките етапи, през които минава - дете, юноша, мъж, глава на семейство и старейшина след 50-60 години", разказа за една от изявите директорът на Регионалния исторически музей, Бургас д-р Милен Николов

Коментари (0)