15 Януари, 2026

"Реформаторите" и ГЕРБ продължават управляващата коалиция и след изборите без ДСБ

"Реформаторите" и ГЕРБ продължават управляващата коалиция и след изборите без ДСБ

Реформаторският блок и ГЕРБ ще продължат сътрудничеството си в рамките на управляващата коалиция и след президентските избори. За това са разговаряли представители на партиите в блока и премиерът Бойко Борисов в Министерския съвет днес. След срещата, която продължи близо три часа, депутатите напуснаха правителствената сграда през задния вход, за да избегнат среща с медиите. Единствено Корман Исмаилов от НПСД и Борислав Великов от БНД дадоха информация на влизане в парламента след срещата .

В Министерския съвет беше забелязан да влиза и съпредседателят на Патриотичния фронт Валери Симеонов, но той излезе много по-рано и с неохота разясни, че е бил в сградата по съвсем друг повод - разговарял за откриването на паметник в Добрич на Освободителя на Добруджа ген. Иван Колев. Исмаилов и Великов отрекоха да са получавали напътствия или да е обсъждана кандидатурата на Реформаторите за президент, каквито слухове имаше. Исмаилов потвърди, че съвсем скоро Блокът ще има единна кандидатура и не очаква да им разрив заради противоречията между отделните формации или поне не на този етап.

"Затвърдихме волята за продължаване на пълния мандат на правителството, приоритетите в новия сезон, проблеми свързани със сигурността отбраната, външните предизвикателства", разаза Корман Исмаилов за срещата с Борисов.

"В момента сме в процедура да номинираме и изберем кандидат-президентската двойка на Реформаторския блок. Има лек напредък, но има и някои блокиращи моменти. Надявам се да е успешно. Бавно, но напредваме", каза Исмаилов по повод преговорите за кандидат-президент на Реформаторския блок. Според него няма на този етап няма опасност блока да се разпадне и да имат двама кандидати.

В кулоарите на парламента председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов потвърди съдържанието на разговорите и допълни, че не са обсъждани евентуални промени в кабинета след изборите. 

Сподели:

Коментари (0)

Министър Стоянов с критика към МВР-ДС: Оставени са маса нерешени проблеми след „възродителния процес“

Министър Стоянов с критика към МВР-ДС: Оставени са маса нерешени проблеми след „възродителния процес“

Това става ясно от строго секретно окръжно писмо на Димитър Стоянов до началниците на централните оперативни поделения от януари 1987 година

Изненада: Президентът връчва 3-ия мандат на АПС

Изненада: Президентът връчва 3-ия мандат на АПС

Румен Радев ще възложи на парламентарната група на „Алианс за права и свободи“ да избере кандидат за министър-председател. Началото е от 10.00 часа на 16 януари.

НС реши: Лихвата по студентските кредити пада от 7% на 3%

НС реши: Лихвата по студентските кредити пада от 7% на 3%

На второ четене законът беше приет с пълно единодушие от 176 гласа "за". Възражение дойде само от ПГ на "Величие".