29 Април, 2026

Реформаторите мъдрят обща позиция за преговорите с ГЕРБ

Реформаторите мъдрят обща позиция за преговорите с ГЕРБ

Лидерите на Реформаторския блок се събраха на среща, за да обсъдят позициите си за бъдещи преговори с ГЕРБ относно управлението на страната, както и за приоритетите на Блока.

От партия "България на гражданите" застават зад позицията си, че бъдещото правителство трябва да е скрепено с ясно коалиционно споразумение и не биха подкрепили правителство на малцинството. Същата позиция повтори и Вили Лилков от ДСБ.

Такова едно правителство не може по никакъв начин да реши проблемите, които има държавата в момента - и краткосрочните, и по-дългосрочните. В този смисъл ние сме единни по този въпрос. Единни сме и по въпроса за участието ни в управлението, как да стане. На първо място, ще поставим ключови изисквания, които ние като Реформаторски блок имаме, за да влезем в тези преговори, след което да започнем да говорим по конкретни политики.

Очаква се срещата да завърши с обща позиция на лидерите. 

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

Андрей Гюров: Мисля, че е ясно кой заплашва Георги Кандев

"Попитайте главния секретар на МВР кои са шампионите по купуване на гласове на изминалите избори и отговорът сам ще дойде на мястото си", каза служебният премиер

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Денков разигра сценарий за ПП-ДБ: Можем да сме две сили и да гоним 35%

Той добави, че "Продължаваме промяната" държи на своя центристки профил и не смята да се ограничава само до десни послания

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

Живко Тодоров: Оставам в ГЕРБ, оставката от ИК е знак на отговорност за резултатите от вота

"Да, лична отговорност, все пак някой трябва да я поеме след това, което се случи, така че аз съм направил един акт, който смятам отвътре за правилен и аз винаги съм действал според собствените си убеждения"