17 Май, 2026

Реформаторите ще пишат правила за партийните назначения

Реформаторите ще пишат правила за партийните назначения

Реформаторите са се зарекли, че ще се опитат да вкарат ред в партийните назначения с въвеждане на правила за в партийното кадруване. Депутати се заканиха още днес да вкарат за обсъждане на заседанието на парламентарната група документ с прецизно описана схема за предлагане и издигане на кандидати за постове във властта, пише "Преса". 

"Правилата ще се отнасят за длъжности, за които не се изискват конкурси, какъвто е случаят с председателя и членовете на КЗП", обясни един от вносителите - Петър Славов от гражданската квота. 

Основно изискване е да е ясно кой предлага съответния кандидат, за да може да носи отговорност за протежето си. Всеки ще бъде изслушан от парламентарната група и ще се гласува от нея. Предвидени са две възможности - гласуване с обикновено мнозинство и с квалифицирано (две трети) за особено високи длъжности.

Сподели:

Коментари (0)

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

DARA кацна в София след триумфа на „Евровизия 2026“

Българската изпълнителка е посрещната от фенове и журналисти на Терминал 2 на летище „Васил Левски“

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

Катастрофа между два тира блокира Прохода на Републиката

По пътното платно има разлято гориво. Екипи на полицията пренасочват леките автомобили през прохода Шипка.

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Посрещане на Дара на летището и с телевизионно студио "Урокът "Bangaranga"

Очаква се пресконференция с първите думи на певицата след победата във Виена от 17.00 часа по БНТ 1, а в 17.30 часа ще има и извънредна емисия