7 Декември, 2025

Реформаторската драма няма край! Кунева изнудва блока за министър на МОН

Реформаторската драма няма край! Кунева изнудва блока за министър на МОН

Меглена Кунева изнудва Реформаторския блок и под заплаха от разцепление прокарва всяко свое решение, заяви Гроздан Караджов. Това е многомесечна политика, която тя прокарва и на която досега всички показват безсилие да покажат каквато и да е резистенция, коментира в интервю за БНР депутатът.

Според него единственият начин да се продължи от тук нататък е всички тези тъмни ъгли на поведението й да бъдат осветявани. Това изнудване трябва да престане. За да бъде единен, блокът трябва да решава проблемите си по единен начин, категоричен бе Караджов.

Дефектът на Реформаторския блок е че откакто загуби на европейските избори г-жа Кунева в своите публични декларации, тя непрекъснато сочи като един свои голям принос запазването на единството на Реформаторския блок. Тези, които са вътре, обаче много добре знаят, че това единство става на цената на отстъпките, които правят всички останали партии без СДС и голяма част от гражданската квота на нейните изисквания, коментира Гроздан Караджов.

Той обясни и защо няма други оплаквания от членовете на Реформаторския блок.

Това, което е достигнало до мен, включително и през лидери на отделни партии в Блока, е че се водят сепаративни разговори за участие в правителството. Дори и хора, които официално не са в ръководството на Реформаторския блок, водят сепаративни разговори с ГЕРБ за взимане на образователното министерство. За мястото на министър се гласи сегашният главен секретар Красимир Вълчев, които е изключително приближен на Даниел Вълчев. Това са задкулисни игри. И когато обхванат Реформаторският блок - тази подмяна не смятам да я премълчавам и не съветвам никой да тръгва по този път.

Днес съм само един, който е против, утре ще започнат да ме игнорират, вероятно да ме изгонят от групата, но в крайна сметка мнението за единство на Блока ще надделее и ако аз съм катализаторът - благодаря - ще понеса своята тежест, каза още депутатът. Той обаче подчерта, че има и други хора в Блока, които го подкрепят.

Кунева не е разбрала за какво е създаден Реформаторският блок. Той е марка на едно цяло. Никой, по никакъв начин няма да гласува за малките формации, които го изграждат, коментира още Караджов.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”