18 Декември, 2025

Реформаторският блок: Подкрепата за Орешарски е подкрепа за мафията

Реформаторският блок: Подкрепата за Орешарски е подкрепа за мафията

 

Според зам.-председателя на ДСБ Петър Москов промените в Изборния кодекс трябва да създадат гаранции срещу контролиран и купен вот. По думите му, няма нищо по-страшно от оставането на власт на кабинета „Орешарски".

„Има ли някой, който още да счита, че това правителство може да продължава да работи? Г-н Станишев заяви, че е назначил Делян Пеевски за председател на ДАНС с ясното самосъзнание, че той е част от олигархичен кръг. Това означава, че оттук нататък поддръжката на това правителство е само открита подкрепа за мафията. Това трябва да си отиде веднага, ако сме част от Европейския съюз, на който принадлежим. Ако отиваме другаде, нека седят", заяви Петър Москов.

Според членовете на реформаторския блок основният проблем на това Народно събрание е, че то не може да излъчи легитимно правителство.

Москов  разкритикува опита на левицата да внуши, че гражданските протести срещу правителството от последния месец се разцепват отвътре. 

„Целта е да се внуши, че има разединение и че той преследва различни интереси. Не, не преследва различни цели, а една единствена - решаване на политическата криза, пред която сме изправени, която няма друго решение освен нови избори", категоричен бе зам.-председателят на ДСБ.

Според Петър Москов партиите на статуквото - четирите парламентарно представени, вече са загубили огромна част от гласоподавателите си. При едни нови избори ще има преразпределение на силите и нови участници, различни от тези. Поне една от тези партии няма да бъде в следващия парламент, смята Москов.

 

Сподели:

Коментари (0)

Желязков: България ще подкрепи използването на замразените руски активи за Украйна

Желязков: България ще подкрепи използването на замразените руски активи за Украйна

"Дотолкова, доколкото нашата позиция винаги е била принципна в подкрепа суверенитета на Украйна, в това число и възможностите за финансиране на всичко, което е свързано с постигането на траен и справедлив мир, както и за възстановяването на Украйна, нашата позиция ще бъде синхронизирана с тази на европейските държави."

МОН уволни директора на столичното 138-о училище заради камерите в тоалетните

МОН уволни директора на столичното 138-о училище заради камерите в тоалетните

Заповедта за прекратяване на трудовото правоотношение с Александър Евтимов вече е издадена от началника на РУО София-град Елеонора Лилова.

Орлин Колев: Ако всички посочени откажат номинация за служебен премиер, отиваме на избори със сегашния кабинет

Орлин Колев: Ако всички посочени откажат номинация за служебен премиер, отиваме на избори със сегашния кабинет

Неизвестните около сроковете с мандатите за нов кабинет в сегашния парламент влияят върху датата на бъдещите избори.