1 Август, 2026

Рекорд за септемврийска жега - измериха 39 градуса

Рекорд за септемврийска жега - измериха 39 градуса

В Ловеч днес следобед температурата достигна 39 градуса и така е отбелязан температурен рекорд за днешната дата, съобщи bTV.

Предишният рекорд за 5 септември е 38 градуса. Такава температура е била измерена в Крумовград през 2009 година.

Утре в северозападните райони температурите ще се понижат, но в югоизточната половина на страната ще остане много горещо.

През нощта ще бъде предимно ясно, с временни увеличения на облачността над Северозападна България, където е възможно и краткотрайно да превали. Още в сутрешните часове вятърът ще започне да се ориентира от запад-северозапад, през деня ще бъде умерен, в Дунавската равнина и силен. С него ще нахлува хладен въздух. С преминаването на студен атмосферен фронт, до обяд ще превали на места главно в Северозападна България, а след пладне и в други райони на страната, като вечерта в Източна България ще има условия за гръмотевични бури, има и вероятност за градушки. Максималните температури ще са в широки граници: от 25°-26° в северозападните, до 36°-38° в югоизточните райони. Такава е прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология към БАН, предаде „Фокус”.

В понеделник в Дунавската равнина и Източна България ще продължи да духа умерен вятър от запад-северозапад, след обяд ще отслабне, а привечер ще стихне. Ще има променлива облачност, почти без валежи. Температурите ще се понижат още и максималните ще са между 22° и 27°. Във вторник и сряда ще преобладава слънчево време, но ще има и временни увеличения на облачността. Вероятността за валежи е малка. Температурите ще се задържат без съществена промяна.

Сподели:
Крум Зарков: Не е обсъждана възможността аз да бъде кандидат за вицепрезидент на Илиана Йотова

Крум Зарков: Не е обсъждана възможността аз да бъде кандидат за вицепрезидент на Илиана Йотова

Той посочи, че политиката не трябва да се свежда единствено до упражняването на власт, а да бъде дългосрочно и последователно следване на общи цели.

Новият ни посланик в Украйна Златин Кръстев връчи копия от акредитивните си писма

Новият ни посланик в Украйна Златин Кръстев връчи копия от акредитивните си писма

Той и заместник-министър Мишченко са обсъдили възможностите за активизиране на политическия диалог, икономическите взаимоотношения, транспортно и енергийно свързване, както и обмяна на опит в областта на иновациите в сферата на отбраната,

Надежда Нейнски: Отказах разговор с външния министър на Иран Абас Арагчи

Надежда Нейнски: Отказах разговор с външния министър на Иран Абас Арагчи

Тя обяснява, че инициативата, моментът и начинът, по който един разговор се представя пред обществото и партньорите, са част от самата дипломация.

Коментари (0)