7 Декември, 2025

Ренегати превземат БСП

Ренегати превземат БСП

36-годишният Паргов стана известен през 2001 г., когато пазеше ред за регистрацията на Обединени земеделски сили на Яне Янев и покойния вече Милан Дренчев пред ЦИК. 

Говори се също, че Паргов, който е общински съветник в столицата, е дясна ръка на настоящия шеф на червените в столицата Анна Янева, наследила поста след оттеглянето на Румен Овчаров. В момента Паргов е организационен секретар на БСП-София. А изборът се налага, защото Янева стана зам.-министър и според устава няма право да съвместява двата поста, пише dartsnews.bg.

Надпреварата за лидер на софийската организация на БСП е в събота, на "Позитано" 20. Очаква се най-сериозна подкрепа да получат червеният депутат и издател на партийния вестник "Дума" Николай Малинов и Калоян Паргов. Ако бъде избран Паргов, това ще бъде доказателство, че по времето на Станишев БСП се е превърнала в партия на ренегатите,  пълна с бивши членове на СДС и НДСВ. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“ 

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."