13 Март, 2025

Реституираха партера на "Позитано" 20

Реституираха партера на "Позитано" 20

Реституират част от централата на БСП на улица "Позитано" 20. След близо 20 г. дела Софийският градски съд е уважил претенциите на 12 от 20 реститути към щаб-квартирата на червената партия в София. Съдебното решение, с което БСП губи етажа, е взето през август. Засега обаче социалистите не са освободили реституираните имоти. 

Източници от БСП коментират, че срокът за доброволно изпълнение на акта е изтекъл и спечелилите делото наследници на имотите вече имат право да извадят изпълнителен лист и да изгонят БСП от партерния етаж. Проблем е, че с решението партията губи входа към централата си. На партера на "Позитано" 20 са разположени ресторант-градина, магазини и офиси, от които БСП събира наем и покрива част от разходите на партията. 

Според активисти от БСП се отнемат най-апетитните имоти. В реституирания етаж попада и кинозалата, която социалистите ползват за партийни събрания. Запознати твърдят, че ръководството на БСП нарочно не освобождава имотите в срока за доброволно изпълнение. Така, ако изгонят БСП от "Позитано" 20 по време на предизборната кампания, ще извлекат дивиденти чрез скандал. Решението на СГС все още не е публично, но е разпратено до държавата и засегнатите страни. Делата за партерния етаж на "Позитано" 20 се водят от 2007 г. БСП не е страна по делото. То се води от хора с реституционни претенции срещу МРРБ, което е собственик на сградата.

Сподели:
Ивилина Робинсън: Когато нямаш бюлетини, от които броиш гласовете, записваш в таблицата нула

Ивилина Робинсън: Когато нямаш бюлетини, от които броиш гласовете, записваш в таблицата нула

На 21 януари Централната избирателна комисия е била информирана, че в тези секции има липсващи бюлетини, каза вещото лице по делото за касирането на изборите

Петко Георгиев: Скандалът с изборите е сравним с КТБ – двама-трима крали, плаща народът

Петко Георгиев: Скандалът с изборите е сравним с КТБ – двама-трима крали, плаща народът

Партия „Величие“ няма да влезе в НС, защото ще създадат хаос и много големи проблеми, няма хора в парламента, които искат да падне правителството, коментира ПР-експертът Нидал Алгафари

Облачно, но слънцето ще се прокрадва, почти летни температури по обед

Облачно, но слънцето ще се прокрадва, почти летни температури по обед

Температурите продължават да се покачват и ще достигат 20°-25° през деня, за София - около 21°