2 Април, 2026

Ревизоро: На първо място по контрабанда са горивата

Ревизоро: На първо място по контрабанда са горивата

Емил Димитров - Ревизоро

Трябва да се обръща внимание и на алкохола, който е с много малък относителен дял

"Темата за битката с контрабандата не е нова, тя е вечна. Резултатът обаче е по-различен от преди". Това заяви пред БНТ депутатът от "Обединени патриоти" Емил Димитров-Ревизоро. "През последната година започна много сериозно да се работи срещу контрабандата на цигари, алкохол, горива. Резултатите мен лично не ме устройват, за мен това е добро начало. Но не може да отречеш успехите - 16 разбити фабрики в чужбина", каза още той.

"Законодателната инициатива на управляващото мнозинство - поправки в НК, има за цел и приготовлението, и самото разпространение на цигари и други акцизни стоки да бъдат регистрирани", подчерта Димитров и добави, че приемането на тези изменения ще доведе до промяна в Закона за акциза и данъчните складове, за тютюна и свързаните с него изделия.

"На първо място по контрабанда са горивата, но цигарите са с по-голям относителен дял на приходи. На всяка кутия държавата взима по 4 лева, а от горивата - на всеки литър по лев. За съжаление, все още в България приходите от цигари са повече от горивата. Трябва да се обръща внимание и на алкохола, който е с много малък относителен дял. Между другото това вече се прави от година и половина", подчерта Ревизоро.
Сподели:

Коментари (0)

 Общо 66 случая на морбили са регистрирани в страната

Общо 66 случая на морбили са регистрирани в страната

В първите два дни на април има 14 случая – 10 заболели на 1 април и четири - днес

Прогледнете - в утрешния свят Украйна ще играе водеща роля!

Прогледнете - в утрешния свят Украйна ще играе водеща роля!

Безотговорни и примитивни индивиди, докопали се до позиции на политическо лидерство от различен ранг системно уязвяват българския национален интерес като публично провеждат инспирирана от кремълските си господари кампания на охулване и враждебност

България ще подкрепи усилията за отваряне на Ормузкия проток - Нейнски пред външните министри на 30 страни

България ще подкрепи усилията за отваряне на Ормузкия проток - Нейнски пред външните министри на 30 страни

На срещата бяха осъдени безразборните атаки на Иран срещу страните от Залива и региона на Близкия изток, както и действията на Техеран за блокиране и миниране на Ормузкия проток