17 Януари, 2026

Ревизоро: Оставките в "Гранична полиция" са, за да не се стигне до министъра

Ревизоро: Оставките в "Гранична полиция" са, за да не се стигне до министъра

Оставките в ГД „Гранична полиция“ след скандала с обществената поръчка за транспорт на мигранти, спечелена от фирмата на трафикант на бежанци, са замитане на следи. Това се прави вероятно, „за да не се стигне до министъра“. Това коментира депутатът от Патриотичния фронт Емил Димитров – Ревизоро в студиото на Би Ти Ви.

Според него е възможно шефовете на „Гранична полиция“ да не са знаели кой стои зад фирмата. Но е смущаващ фактът, че не тя е дала най-ниската оферта, а и предвид големия риск, който тази сделка крие, именно оставките са мярката, която трябваше да се случи.

Според Димитров границата не се пази добре, защото, ако беше така, нямаше да има задържани 2000 души в София, например, и нямаше да се налага да правим временни и мобилни КПП-та.

Оградата на българо-турската граница не е довършена, въпреки че миналата година в Народното събрание беше взето специално решение без търг и обществена поръчка да се тръгне по най-бързата процедура, като специален обект, припомни той

„Година и половина оградата не е довършена. Унгария направи 1000 км граница, ние не можем една малка граница да направим. Даваме 1 млрд. лв. за отбраната, имаме поделения, които в случай на война ще копаят окопи, понтонери, разминирания и т.н. Какво пречеше военните да довършат оградата през лятото?“, попита риторично Ревизора.

По думите на Емил Димитров помощта, изпратена от „Фронтекс“, е недостатъчна.

„Трябва да  пискаме от Европа пари, защото пазим Европа“, категоричен е депутатът.

Сподели:

Коментари (0)

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

Кристиан Вигенин: Сканиращи машини може да се въведат за следващи избори, сега би било рисково за вота

„Фокусът ни в момента е да гарантираме честното провеждане на сегашния вот. За другото имаме време.”

Асен Агов: ЕС не бива да предава Гренландия - после може да дойде Южна Италия

Асен Агов: ЕС не бива да предава Гренландия - после може да дойде Южна Италия

„Не мога да си представя, че Тръмп ще скочи с военни средства да превзема Гренландия, когато вижда тази реакция от Европа. Това би означавало край на НАТО.”

МВнР: България подкрепя изпълнението на Всеобхватния план за мир в Газа на президента Тръмп

МВнР: България подкрепя изпълнението на Всеобхватния план за мир в Газа на президента Тръмп

"България ще продължи да подкрепя усилията за постигане на траен мир и сигурност в Близкия изток, като сме готови и да обсъдим конструктивна роля на страната ни в новата инициатива."