1 Май, 2026

Родители протестират срещу насилието в детските заведения

Родители протестират срещу насилието в детските заведения

Родители излизат на протест пред Столична община под надслов "Не на насилието в детските градини и училища". Протестът е в подкрепа на внесените в парламента 14 предложения за промени в образователната ни система от Национален инициативен комитет за качествена и иновативна образователна система.

Предложенията включват искане за мандатност на директорите в детски градини и училища, поставяне на видеонаблюдение, повишаване заплатите на учителите, ранно пенсиониране за тях и др.

"Демонстрацията не е срещу общинската администрация на Столична община, а по-скоро протестиращите очакваме тяхната подкрепа", посочват организаторите.

Те настояват, когато подаваме сигнали за нередности и директорите – нарушители да бъдат отстранявани от работа.

"Столичната община ще помогне финансово на детските градини и яслите, които проявят желание да поставят видеонаблюдение вътре в сградите си", съобщи в понеделник кметът на София Йорданка Фандъкова.

За да се случи това е нужно да се постигне пълно съгласие между родителите и екипа на детското заведение. 80% от детските градини и яслите имат поставени камери отвън. Вътре в стаите видеонаблюдение е изградено в 50 детски градини и една ясла.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Христо Панчугов: Вчера не видях опозиция в парламента и това е притеснително

Според него заявката на ГЕРБ за „конструктивна опозиция“ означава подкрепа за част от управленските решения, което размива още политическите линии

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Президентът с пролетарски популизъм: Нужни са смели политици, които да гарантират достойни условия за труд и доходи

Недопустимо в 21 век у нас да има толкова много "работещи бедни", казва Илияна Йотова, чието служебно правителство постигна за април инфлация от 6%

Слави Василев: Дневния ред ще ръководим ние, всеки ще се съобразява с нас

Слави Василев: Дневния ред ще ръководим ние, всеки ще се съобразява с нас

България трябва да вижда света такъв, какъвто е, а не какъвто Брюксел иска, но до въпроса за санкциите към Русия все още не сме стигнали