Според геолозите реалните залежи дори надхвърлят 2 млрд. тона. Камъкът се отличава с уникални свойства да пречиства водата и въздуха от замърсявания, да предпазва от радиация и дори да лекува рак. Той намира широко приложение в индустрията с перилни препарати, хранителната промишленост и в селското стопанство. На този етап страната ни добива едва 2 хил. тона годишно от ценната суровина. Причината е, че на концесия са дадени само 8% от находищата.
Още от България
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2
"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация
Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.
Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана
"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"