„Аз съм защитавал лидера Николай Бареков, той е защитавал мен, но просто искам да изляза от сянката на скандалите, която виси постоянно над ББЦ, че с това не търси скандал или някаква балканска раздяла, характерна за разделите в партията. „ Това заяви бившият зам.-председател на „България без цензура” в ефира на БНР.
Вчера той съобщи, че напуска Николай Бареков. Раздялата било по взаимна воля. "Ние с Бареков просто сме различни хора, с различни виждания и мисля, че това е нормално в партия с такова име", обясни Петров.
Той обясни, че конкретният повод за оставката е натрупването на много случаи, при които той от медиите научава позицията на партията. В заключение даде съвет на бившия си работодател да се сдобие с нова визия "както за себе си, така и за това, което представлява".
Още от България
Какво обеща Радев на Турция, за да замрази Ердоган за 15 месеца договора с „Боташ“.
От подписването му през 2023 г. до днес натрупаната сметка за страната вече надхвърля 1 млрд. лв.
Радев склони Ердоган: "Чудесният" договор с „Боташ“ е замразен за 15 месеца
По време на разговора бе отчетена позитивната тенденция на нарастване на двустранния стокообмен, който се равнява на 9 млрд. евро
Ивайло Мирчев: Българските служби нямали информация за връзки на патриарх Кирил с КГБ! Ето документите, г-н министър
Те показват, че дейността на Кирил Виборгски в Световния съвет на църквите е била част от оперативна линия, изпълнявана съвместно с Управление 05 на КГБ.