Румънският президент Клаус Йоханис заяви, че Румъния не е подготвена да поеме ротационното председателство на ЕС от 1 януари 2019 година и призова правителството да подаде оставка
Йоханис, цитиран от NBC News, зяви, че "нещата са излезли от релсите" и съществува политическа потребност от промяна на правителството, което нарече "нещастие за румънската демокрация".
Виорика Данчила, която стана премиер през януари, има слабо влияние в партията си и при вземането на решения, доколкото правителството се управлява в сянка от Ливиу Драгня, председател на управляващата Социалдемократическа партия. Драгня не може да заеме поста министрър-председател защото е осъден за измами на изборите през 2016 година и кражба на гласове.
Превод: Faktor.bg
Още от Свят
Гърция уговаря купуването на бронирани машини „Страйкър“ от САЩ
Най-вероятно гръцката армия ще избере модела M1126 „Страйкър“, който Украйна използва много активно
WP: Скрили Тръмп в камион с храна, за да напусне Турция след срещата на НАТО - имало риск от покушение
Проведена е строго секретна операция поради заплаха от покушение от страна на Иран
Съдът в Сирия постанови задочно смъртна присъда за диктатора Башар Асад
Магистратите обявиха, че той е виновен за военни престъпления и престъпления срещу човечеството