30 Април, 2026

Румен Гечев обвини управляващите, теглели заеми заради липсата на административна реформа

Румен Гечев обвини управляващите, теглели заеми заради липсата на административна реформа

"БСП няма да подкрепи бюджета за догодина, както и актуализацията на сегашния", заяви депутатът от БСП - Лява България Румен Гечев от трибуната на парламента. 

Въпреки че в парламента няма внесен бюджет, както отбеляза председателя на Народното събрание Цецка Цачева, Гечев заяви, че вървим към дългова спирала и гръцки вариант,тъй като дългът ще бъде удвоен.

Според него догодина ще бъде изтеглен заем от 5,3 милиарда лева, като част от вече гласуваните 16 милиарда. Инвестициите имали символичен растеж, а плоският данък се запазвал и удрял по най-бедните прослойки.

В бюджета за 2016 г. бил заложен и 1 милиард лева за допълнителни разходи, заяви Гечев. И допълни, че бюджетът за тази година бил абсолютно сбъркан и затова въпреки клетвите на финансовия министър Владислав Горанов, сега трябвало да бъде актуализиран.

Гечев заяви, че БСП няма да подкрепи нито актуализацията на тазгодишния бюджет, нито този за догодина.

Думите му предизвикаха острата реакция на депутата от РБ Мартин Димитров, но колегите му от БСП непрекъснато го освиркваха и му крещяха от място, че лъже.

Цецка Цачева едва успя да усмири депутатите, молейки ги да се държат прилично, за да не ѝ се налага да прекъсна току-що започналото с усилия заседание.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт