18 Юни, 2026

Румен Овчаров: Страната се управляваше от корпоративно-олигархично задкулисие

Румен Овчаров: Страната се управляваше от корпоративно-олигархично задкулисие

В последната година страната се управляваше от корпоративно-олигархичното задкулисие. Това се случи в момент, в който трябваше да управлява правителство с мандат на БСП. Едно правителство на националното спасение, както беше обявено то, формално се превърна в правителство на двойна коалиция БСП-ДПС а практически беше правителство на тройна коалиция, в която левицата беше третата по важност партия”. Това заяви бившият министър на икономиката и енергетиката Румен Овчаров е ефира на Нова телевизия

„БСП е уникална партия, в която след време старите предатели се превръщат в нови лица. Не мисля, че сега е такъв случай. Ние все пак сме търпеливи хора. „Аз виждах промяната в БСП в две посокикъм истината и отговорността за това кой е довел до нея”, допълни той.

„Освен това има и геополитическо такова. То също дърпа доста конци. Ясно е от подписания в последната минута договор с „Уестингхаус”. Това показва, че когато се намесват определени външни фактори в България правилата и законите също престават да действат, допълни той.

Според него бившия енергиен министър просто изпълнява роля – на изпълнител. ”В България има закон и когато говорим за „Уестингхаус”, трябва да започнем от там. Този закон не е спазен”, заяви бившият енергиен министър. Не сме чули нищо за начална стойност и икономически параметри, а само фактори, които не могат да бъдат икономически доказани. Същата ситуация е и с „Южен поток” – там Борисов подбра фирми, свързани с Делян Пеевски и Цветан Василев. „БСП не направи нищо, за да може това да излезе наяве", допълни той.

Той коментира и подреждането на листите. „Софийската организация не е опозиция, просто има мнение, което се противопоставя на решенията на ръководството. Виждах промяната по малко по-различен начин – в две посоки – истината за това, което се случва и кой е виновен”, обобщи той.

Програма максимум пред БСП е да остане незаобиколим фактор в българската политика - 70-80 мандата. Ако не стане така – ситуацията ще е тежка, без зачитане на гласа ни и ще станем свидетели на повторението на едноличното управлението на Бойко Борисов, завърши депутатът.

Сподели:
ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“

ДПС внесе законопроекти за реабилитация на жертвите на „възродителния процес“

В пакета влизат законопроекти за промени в Закона за гражданската регистрация, Закона за политическа и гражданска реабилитация на репресирани лица и Изборния кодекс

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

В най-бедната страна в ЕС възнаграждението на депутат може да достигне 10 000 евро

Според проф. Михаил Константинов депутатските заплати надвишават значително обявеното средно основно възнаграждение

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Мартин Димитров: Всички заплати в бюджетния сектор трябва да станат публични

Никой не ни е дал конкретен разчет как са изчислени тези 3,8 милиарда евро дълг, трябва да се приеме план за реформи и бюджет с дефицит 3%, заяви депутатът от ДБ

Коментари (0)