29 Юли, 2026

Румен Петков: Готови сме да говорим с БСП, но Нинова е професионален лъжец

Румен Петков: Готови сме да говорим с БСП, но Нинова е професионален лъжец

АБВ е диалогична партия и ще разговаря за коалиране с всички вляво, но без БСП, намекна в Русе Румен Петков. Той обаче отказа да каже категорично „не“ на преговорите с партията-майка, като подчерта, че все пак разговори може и да има. 

„Всеки път са каня да не коментирам БСП, в ръководството на партията са тези, които съсипаха Белене, в това на парламентарната група – тези, които искат повече НАТО и по-малко туристи в Черно море“, отсече Петков.

Според него, за Корнелия Нинова лъжата е начин на мислене и поведение. „Тя излъга по-най-грозния начин. Просто няма с кого да разговаряме в БСП. Корнелия Нинова е професионален лъжец, Драгомир Стойнев говори неадекватно за атомните реактори, Ангел Найденов, като министър на отбраната, искаше повече НАТО в Черно море, Кристиян Вигенин е човекът, който легитимира метежа в Крим, с кого да говоря. Готови сме да седнем и да говорим, но с кого?!“, попита реторично Румен Петков.

Лидерите на АБВ са готови да отстъпят назад и да дадат възможност на нови лица за изява. От тях се очаква да бъдат инициативни, с нови идеи, да градят новата политика и лица на партията. 

„Не очаквайте обаче аз и Георги Първанов да напуснем политиката, ще продължим да помагаме, просто ще се изтеглим по-назад“, уточни Румен Петков. Новото оперативно ръководство на АБВ трябва да стане ясно на предстоящия конгрес на партията. „В момента Георги Първанов разговаря с много широк кръг хора, за конструиране на новото ръководство“, заключи Петков.

Сподели:
Турция се включва в проучванията за нефт и природен газ в „Блок 1-26 Хан Тервел“

Турция се включва в проучванията за нефт и природен газ в „Блок 1-26 Хан Тервел“

Очаква се "Шел" да прехвърли 33% от своите права и задължения на "Търкиш петролиум оувърсийз къмпани Лтд"

Парламентът прие на първо и второ четене законови промени за "Лукойл" - заради решението на КС

Парламентът прие на първо и второ четене законови промени за "Лукойл" - заради решението на КС

В пленарната зала се стигна до остър дебат

Асен Василев: Г-жа Йотова се превърна в говорител на г-н Радев

Асен Василев: Г-жа Йотова се превърна в говорител на г-н Радев

"Над един милиард за общините ще бъде харчени по усмотрението на един човек. Цената ще платим всички ние", смята той

Коментари (0)