Румен Петков: Хора от семейството на Станишев се занимават с финансови операции в правителството
Петков бе категоричен, че хора от семейството на лидера се заминават с финансово парични операции в правителството, намеквайки за Моника Станишева.
Освен аферата „Хохегер” трябва да се видят и други консултантски договори, по които тя действа. От това лобиране на австриеца сме нямали интерес и нужда преди години. Очевидно е, че тогава сме превели едни пари към Австрия и обратно те са се върнали към България. Тук морал няма и тези гафове и провалени кадрови решения ще ни се напомнят винаги, посочи Петков.
Настоявам в партията да се носи отговорност за решения – кой предложи министъра на културата, кой предложи министъра на строителството и регионалното развитие, на спорта. Никой в БСП не знае, кой ги е предложил. От министъра на спорта наскоро се получи едно обаждане до всички спортни федерации с искане да се предостави един огромен обем информация. Всяко тримесечие федерациите дават отчети. Ако тази дама смята там да се учи, значи бърка, правителството не е учебна площадка. Ние караме така цели общности да ни намразят, да не харесват това правителство, смята политикът.
Румен Петков коментира и оставката на Христо Бисеров от лидерските позиции в ДПС и ръководството на парламента.
Необходим е сериозен анализ. Той за да стигне до тези решения вероятно е имал сериозна мотивация. Бисеров не е импровизатор, не действа емоционално. Колегите обаче са изумени от случващото се. Това решение няма как да не повлияе върху Народното събрание и процесите в обществото, прогнозира Петков.
Още от България
Борисов за дрона при Кардам: Ситуацията е сериозна, а управляващите будят смях
Радев пак търси някой друг да му е виновен
Цветлин Йовчев: Радарните ни системи за откриване на дронове са доста остарели
„Когато тръгнем да изграждаме такава защита на национално ниво, тя трябва да бъде изградена на пластове"
От днес цените в магазините са само в евро
Двойното обозначаване в левове и евро беше временна мярка, която целеше да подпомогне потребителите да се адаптират към новата валута