30 Април, 2026

Румен Петков: Корнелия Нинова обезсмисли четиримесечни усилия

Румен Петков: Корнелия Нинова обезсмисли четиримесечни усилия

Ген. Румен Радев беше използван от ръководството на БСП доста некоректно, смята зам.-председателят на АБВ.„Не зная от какво са продиктувани действията на Корнелия Нинова, те обезсмислиха четиримесечни усилия. Тя показа на Националния съвет на БСП, че еднолично решава, както навремето Вълко Червенков. Това обяви в ефира на БТВ зам.-председателят на АБВ Румен Петков по повод разрива в отношенията между неговата партия и БСП и отказа от коалиция и единна кандидатура на президентския вот.

Той повтори тезата на Георги Първанов, че с тези действия Нинова е подарила изборите на ГЕРБ. Това което направи БСП, е да предостави на ГЕРБ протокола на ЦИК два месеца по-рано, те просто трябва да сложат името, каза Петков. Според него шансовете на ген. Радев за победа значително и в бъдеще той най-много да влезе в парламента като водач на листа на БСП.

Ген. Румен Радев беше използван от БСП по един доста некоректен начин, коментира още зам.-председателят на АБВ. Според него шансовете на ген. Радев за победа значително и в бъдеще той най-много да влезе в парламента като водач на листа на БСП. По думите му Георги Първанов и Ивайло Калфин са варианти за бъдещи нови кандидатури за президентските избори на АБВ и уточни, че не е задължително да бъдат в конфигурация президент и вицепрезидент.

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Атанас Атанасов: Разделянето на парламентарната група е политическа грешка, риск за България

Божидар Божанов увери, че са положили всички усилия

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

Василев потвърди: ПП и ДБ продължават с отделни парламентари групи в общ съюз

ПП и ДБ запазват съюза си, но се разделят в парламента – Асен Василев обяви общо явяване на президентските избори и координирани политики въпреки отделни групи. Напрежение, стратегически разломи и нова политическа конфигурация в десния сектор.

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

"Продължаваме промяната" иска отделни парламентарни групи с "Демократична България"

На влизане на срещата съпредседателят на "Да, България" Ивайло Мирчев заяви, че е изключително важно ПП и ДБ да съставят единна парламентарна група, за да противодействат на концентрацията на власт