23 Януари, 2026

Румен Петков нападна Радан Кънев, нуждаел се от лечение

Румен Петков нападна Радан Кънев, нуждаел се от лечение

"Това, че Радан Кънев се нуждае от медицинско лечение е негов проблем, но не трябва премиерът да допуска здравното състояние на един или друг да бъде проблем на държавата". Това каза зам.-председателят на АБВ Румен Петков пред журналисти в парламента. По думите му, мнозинството в управляващата коалиция ще се събира, за да обсъжда как действа то на Съвета за развитие. "След като Радан Кънев и като цяло ДСБ са минали в опозиция, те трябва да изтеглят от Министерство на енергетиката зам.-министъра Николай Николов. Защо не изтегли г-н Николов? Той замина за Китай да договаря ядрени реактори”, запита Петков. Според него е интересно, че Радан Кънев е в опозиция в социалната сфера, но не и в енергетиката, където ДСБ има зам.-министър. „Това че той се нуждае от медицинско лечение е негов проблем, но не трябва премиерът да допуска здравното състояние на един или друг да бъде проблем на държавата”, категоричен бе Румен Петков.

По отношение на пръстовите отпечатъци, които се предлагат от здравния министър Петър Москов, зам.-председателят на АБВ коментира, че не е редно те да бъдат въведени в болниците и лечебните заведения. „Не може да очакваш един човек на 65-70 години от отдалечено село да се вдигне да отиде до аптеката и да си сложи пръстовия отпечатък, за да си вземе лекарствата”, каза още той. 

Сподели:

Коментари (0)

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Екшънът с инкасо автомобила в Ихтиман: Как полицаите залавят крадците

Нападателите отнели служебните оръжия на охранителите, принудили ги да легнат на земята, като единият бил вързан със свинска опашка

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Андрей Ковачев: Няма финансов ангажимент за България в т.нар. „съвет на мира“

Логично е да подкрепим и конкретни дипломатически усилия – включително работата на Николай Младенов

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

Бойко Рашков не би се отказал от поста на служебен вътрешен министър

„Бих приел с отговорност подобно предложение и се надявам Министерството на вътрешните работи да се справи с тези задачи, които му предстоят", заяви депутатът от „Продължаваме промяната – Демократична България"