11 Февруари, 2026

Румен Петков: Реформират МВР с цел Пеевски да контролира ДАНС

Румен Петков: Реформират МВР с цел Пеевски да контролира ДАНС

Реформата в МВР бе направена с цел Делян Пеевски да контролира ДАНС. Това заяви бившият вътрешен министър и член на инициативната група на АБВ Румен Петков в Добрич.

Цветлин Йовчев подкрепи една от най-грубите грешки, а именно изваждането на НСБОП от МВР и преместването й в ДАНС и прекарването на всички служители през детектор на лъжата. В резултат на това изхвърлиха 50% от състава. Много достойни, много почтени офицери бяха освободени по един твърде неадекватен начин. От една страна в структурен план – тежък удар върху системата на сигурността, което явно беше направено, за да може Делян Пеевски да може да контролира целия този процес в ДАНС. Сега имаме Служба за борба с организираната престъпност в ДАНС и Служба за борба с организираната престъпност в МВР. Контрол трябва да има, но когато той избива в тотална демонстрация на недоверие в състава, се отива в една крайност, която е само и единствено в посока деморализация на състава,  коментира своя наследник бившият шеф на МВР.

В потвърждение на статистика, изнесена от МВР, Петков заяви, че има бум на нерегистрираната престъпност във впечатляващи мащаби и незаявени посегателства на лично имущество и живот. Според него в тези случаи става въпрос за дълбоки увреждания и за деморализация вътре в системата и това няма как да не рефлектира върху гражданите.

Сподели:

Коментари (0)

Радев дава оценка на президента: Йотова направи оптималния избор за служебен премиер

Радев дава оценка на президента: Йотова направи оптималния избор за служебен премиер

"Междувременно в последните си часове кабинетът Борисов-Пеевски хариза една четвърт от пътническите превози на държавната железница на частна компания", твърди той

Станкушев: Гюров е бивша номенклатура, но е с висок ценз и познава чужбина

Станкушев: Гюров е бивша номенклатура, но е с висок ценз и познава чужбина

Не може да се каже, че е лош  избор в този, както го определи журналистът, много съдбовен и труден за България момент

Президентът наложи вето върху промените, ограничаващи броя избирателни секции извън ЕС

Президентът наложи вето върху промените, ограничаващи броя избирателни секции извън ЕС

Според приетите текстове е въведена горна граница от 20 секции, които могат да бъдат образувани извън територията на дипломатическото и консулското представителство, независимо от броя на подадените заявления