27 Май, 2026

Румен Петков: Справката на МВР показа, че думите на Патрашкова са небивалици

Румен Петков: Справката на МВР показа, че думите на Патрашкова са небивалици

Членът на АБВ Румен Петков ще съди до дупка главният редактор на вестник "Галерия" Кристина Патрашкова. Той бе гост в ефира на Нова, за да разкаже подробности около делото, което е завел срещу булевардното издание. Повод за скандала бяха "разкрития" на вестника, които информираха за тайни срещи между Бойко Борисов, Румен Петков и Георги Първанов.

"В статията от вестник "Галерия", подписана от Александър Симеонов се твърди, че ние тримата сме се срещали да обсъждаме АБВ. Небивалици са писанията, че ще рушим БСП, че ще се коалираме с ГЕРБ, че Николай Гигов и Бойко Борисов ни финансират", коментира Петков.

Той посочи и, че след направена проверка се е установила липсата на автора на статията Александър Симеонов в редакцията на печатното издание.

"Лице с такива данни не фигурира там. При направената проверка на МВР Кристина Патрашкова е заявила, че такъв човек не работи и не е работил там. Следователно, трябва да се докаже, ако това е псевдоним. Ако това не стане, ще съдя г-жа Патрашкова или вестника. Искам да попитам и къде са прословутите записи, с които тя разполага? МВР не откри нищо. Абсолютни небивалици", завърши бившият вътрешен министър.

Сподели:
Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

Вили Лилков: Zлото може да бъде преборено само с общ фронт срещу Радев, без предварителни условия

"Слушайте и помнете! Нито една партия или коалиция не може сама да се пребори с това Zло, което си причинихме всички, нито една партия или коалиция не може да спечели президентските избори и да спре опасния завой, който започват Румен Радев и болшевиките около него"

 Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

Анна Бодакова: Не сме гласували за по-малко Сарафов

От „Демократична България“ предлагат срокът за дисциплинарни производства да бъде увеличен на две години, а магистрати с висящи дисциплинарни процедури да не могат да избегнат санкции чрез подаване на оставка

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

Калина Андролова: Чакаме да видим какво Румен Радев ще каже на Урсула

"Дали, че ще подкрепяме Киев до последна капка кръв или че няма да покрепяме Киев оттук нататък с нищо и никога!", пише тя

Коментари (0)