6 Юни, 2026

Румяна Коларова: Разсекретяването на стенограмите не е начина да се намерят виновните

Румяна Коларова: Разсекретяването на стенограмите не е начина да се намерят виновните
Румяна Коларова

Четейки дискусията за КТБ ми стана ясно, че доста много информация е изтекла от първата стенограма, каза още политологът

След като беше разсекретана първата, е редно да бъдат разсекретени всички стенограми. 

Искам да подчертая обаче, че на тоя формат разговори, не се взимат управленски решения. В рамките на разговорите – дълбоко се подвеждат някой, ако мисли, че някой е взимал решения при този формат на тези срещи. Това обяви в студиото на Би Ти Ви политологът Румяна Коларова, бивше съветник на президента Росен Плевнелиев. 

Като политолог четейки тази стенограма ми стана ясно, че доста много информация е изтекла от първата стенограма. Съдя това от някои думи на Бойко Борисов. Ако се върнем към медиите – всичките теми са обсъждани публично и със същите думи, които виждаме в стенограмите, посочи Коларова.

Тя обясни, че наистина е имало хора, за които животът се е сринал през тези 6 месеца. Но не мисли, че разсекретяването на стенограмите не е начина да се намерят виновните. Защото темата на Консултативния съвет е била политическата криза, как държавата ще излезе след фалита или нефалита на банката, която е била риск да върне държавата 15 години назад не само финансово и икономически, но и в политическо отношение. 

Решението да се обсъжда чрез специален закон казуса КТБ е абсурдно, защото се прави в ситуация на изборна обстановка. Основната тема е парите на вложителите, тъй като предстоят избори. Така се захлупи главната тема – какво стана с фирмите и с тези пари, които бяха откраднати от банката. Има начин да се намерят виновни, които трябва да понесат отговорност, категорична бе Румяна Коларова. 

 
Сподели:
БСП атакува Радев за американските самолети-цистерни на летище „Васил Левски“

БСП атакува Радев за американските самолети-цистерни на летище „Васил Левски“

"Принадлежността на нашата държава към ЕС и НАТО, както и стратегическото партньорство със САЩ, не могат да бъдат сами по себе си основание за разполагането в продължение на няколко месеца на самолети от военновъздушните сили на САЩ", настояват социалистите

Последните оцелели от концлагера „Белене“ се поклониха пред жертвите на комунизма

Последните оцелели от концлагера „Белене“ се поклониха пред жертвите на комунизма

Специален гост на тазгодишното събитие бе историкът проф. Пламен Павлов, а организаторите разпространиха петиция за запазване на оригиналния вид на бившия концлагер

 Асен Василев: Има "сглобка" между Радев и ГЕРБ. Доказателството е Росица Велкова  ...

Асен Василев: Има "сглобка" между Радев и ГЕРБ. Доказателството е Росица Велкова ...

Съпредседателят на ПП-ДБ засегна и работата на службите за сигурност. Според него през последните години многократно са били блокирани опити за промени в ръководството на ДАНС.

Коментари (0)