7 Декември, 2025

Рушен Риза: Искаме си Ахмед Доган!

Рушен Риза: Искаме си Ахмед Доган!

Няма сила, коята да накара Ахмед Доган да направи каквото и да било, ако той сам не реши и ако не е убеден, заяви по БНТ съпредседателят на ДПС Рушен Риза. "Всички депесари искат той да се върне. Ахмед Доган ноган от името на депесаритеикога не е напускал сърцата им. За всички ще е най-добре Ахмед Доган да се върне начело на ДПС. Ние сме единствената партия, в която се изминават много стъпки, докато се стигне до председателското място. Има областни събрания, общински конференции, на тях се дискутира, номинират се кандидати и едва тогава се прави избор", обясни Реза

По повод учредяването на новата партия ДОС на Лютви Местан, съпредседателят на ДПС коментира: "Нека да се съберат, да се регистрират, да обявят целите си и тогава ще говорим. Чувам, че техни емисари обикалят сред нашите избиратели, но достигат само до хора, които отдавна са били част от ДПС. С избирателите ни в Турция също всичко е спокойно. Там има една-две изселнически организации, които са открито против нас, лъжат и клеветничат. ДОСТ не ни притесняват", категоричен беше Риза.

Той разкритикува и управляващото мнозинство. "Там има неуправляем хаос.Случаят с ДСБ е оксиморон. Не може да си в опозиция и да имаш министри. Реформаторският блок и ДСБ преядоха с власт. На това отдавам тяхното поведение. Колко депутати имат? Тяхната бройка отговаря ли на бройката на министрите им?", зададе риторични въпроси Риза и увери. че ДПС е опозиция и ще си остане такава.

Сподели:

Коментари (0)

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Облачно и топло за сезона, дъждовете спират

Максималните температури ще са между 6° и 11°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин.

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.