24 Февруари, 2026

Руска пропаганда: Ерик Рубин забранил да каним руснаци на Шипка за 3 март

Руска пропаганда: Ерик Рубин забранил да каним руснаци на Шипка за 3 март

Посланик Ерик Рубин

Фалшивата новина се разпространява във фейсбук и насажда антиамерикански настроения

Поредната фалшива хибритка забърка името на посланика на САЩ у нас Ерик Рубин с тържествата на Шипка. Фалшиво интернет издание, за проруска пропаганда, което се разпространява във фейсбук обяви, че американският дипломат наредил да не каним руски гости на Шипка за 3 март. Манипулативно като илюстрация е поставена снимка на Рубин и премиерът Борисов, а внушението е – американецът нарежда, а Борисов изпълнява.

Всъщност целият текст е изграден с фалшиви и манипулативни тези и обяснения, а от него никъде не става ясно къде точно Рубин е заявил или написал да не се допускат руски гости, както и кой е източникът на тази „новина”. Всеки трезвомислещ човек знае, че подобно нещо не може да се случи, защото би предизвикал дипломатически скандал, а и САЩ никога не са се бъркали с кого и как да отбелязваме националните си празници.

Авторът на анонимната статия твърди още, че американски фондации финансирали мероприятия в България с антируска насоченост, но освен голите думи няма нито един конкретен пример или факт. Пропагандната цел на измислената публикация е ясна – насаждане на антиамерикански настроения в обществото и сляпо преклонение пред руския „освободител”.
Припомняме, че преди три години друго хибридно издание, разпространи в навечерието на 3 март, че Ердоган идва за празника и заедно с Борисов ще бъдат на Шипка, откъдето били изгонени руските гости.

treti_mart.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Проф. Константинов след оставката на Цицелков: Политическите лидери се държат като ненормални

Проф. Константинов след оставката на Цицелков: Политическите лидери се държат като ненормални

Ситуацията е безпрецедентна за България, длъжността вицепремиер по честните избори трябва да се закрие, защото това е юридически нонсенс

Кабинетът "Гюров" уволни и назначи 28 нови областни управители

Кабинетът "Гюров" уволни и назначи 28 нови областни управители

Тази практика не е извънредна, случвало се и при други служебни правителства

Крум Зарков: За БСП има само една смъртоносна заплаха

Крум Зарков: За БСП има само една смъртоносна заплаха

Нашата цел е да заведем БСП там, където трябва да бъде и заслужават българските граждани, обясни лидерът на социалистите.