9 Април, 2026

Руското посолство се извини, че техен автомобил гази пътните закони в София

Руското посолство се извини, че техен автомобил гази пътните закони в София

Дипломатическият автомобил рецедивист

Руското посолство се извини, че техен автомобил червена "Мазда", с регистрационен дипломатически номер C6839 е засичан многократно от софиянци да нарушава пътните закони в столицата(виж ТУК, б.р.). Сигналите с грубиете нарушения бяха качени на платформата "Гражданите", които са ги препратили и до дипломатическата мисия. От посолството на Руската федерация се оправдават, че нарушенията са заради болен пациент, невнимание, бързане за среща с министър. За подобни нарушения всеки шофьор би отнесъл сериозни глоби, но въпреки сигналите от КАТ не са реагирали.
Ето и отговорите на руската мисия, които „Гражданите предоставиха на Faktor.bg:

Здравейте, От името на Посолството бихме искали да помолим за извинение. Лекарят ни нямаше време да паркира колата правилно, защото бързаше да достави пациента при лекаря в «Токуда». Пожелаваме Ви приятен ден. С уважение, Пресслужба на Посолството (сигнал: https://grajdanite.bg/signals/2725a750-2049-11e7-9bb9-697420d76922)
Здравейте, От името на Посолството бихме искали да помолим за извинение. Един от сътрудниците ни наистина е нарушил правилата за паркиране, ще го предупредим да не прави така повече. Пожелаваме Ви приятен ден. С уважение, Пресслужба на Посолството (за сигнал: https://grajdanite.bg/signals/59ac3b60-21e0-11e7-b80e-dff2e10a9156)
Здравейте, От името на Посолството бихме искали да помолим за извинение. Един от сътрудниците ни е бързал за среща между министрите на спорта на нашите страни, връщайки се от друго мероприятие, и до Гранд хотела е нямало места за паркиране. Извънредно е – няма да прави повече така, обещал е. Пожелаваме Ви приятен ден. С уважение, Пресслужба на Посолството (за сигнал: https://grajdanite.bg/signals/LgoCnS3wDY)

Сподели:

Коментари (0)

Ново странно проучване на „Сова Харис  "помпа" преднината на партията на Радев

Ново странно проучване на „Сова Харис "помпа" преднината на партията на Радев

На пето място са „Възраждане“ със 7,8%, а последни са от БСП - с 4,5%. Останалите партии не минават бариерата от 4%.

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

Бъдеща коалиция „Кремъл“ – генерира напрежение  в партията на Радев 

При евентуално правителство на „Прогресивна България“ с „Възраждане“ и БСП, в София може да се наложи управление тип „Орбан“

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

"Великден за всички с усмивка": Деца от уязвими групи оцветиха стотици яйца в Перник

Инициативата е отворена за всички и е съвместен проект между фондация П.У.Л.С. и Община Перник за подпомагане на уязвимите групи.