7 Декември, 2025

РЗС ще поиска евродепутатския имунитет на Бареков

РЗС ще поиска евродепутатския имунитет на Бареков

След като правният отдел на РЗС се запозна с европейската заповед за арест на Цветан Василев и предвид това, че българската прокуратура приобщи нашия сигнал срещу Бареков към делото за източване на КТБ, имаме категорично основание да твърдим, че след ареста на Цветан Василев ще последва процедура по отнемане на евродепутатския имунитет на Бареков и арест за него, заяви Яне Янев, цитиран от Блиц:

Невъзможно и абсурдно е да бъдат прикрити безотчетните мръсни пари, които Цензурата всяка седмица по график е вземал, видно от документите, с които прокуратурата разполага:

1) 50 000 лв. за м. 09.2013 г. - г-н Бареков

2) 100 000 лв. за м. 10.2013 г. - г-н Бареков

3) 600 000 лева на месец от 01.10.2013 г. по 150 000 лв. на седмица

4) 505 000 евро без ДДС за къща (да не е като заем)

5) 1 000 000 евро премия за г-н Бареков

а Цветан Василев собственоръчно е одобрявал със специална резолюция, която гласи:

„Засега даваш:

1) Тези по 100 хил. лв. за него

2) Даваш му 300 хил. лв.,  докато не ти направи пълен разчет за разходите

3) Неговите премии когато аз преценя”

РЗС е партия, която неведнъж е давала точни прогнози за предстоящи събития, свързани с корумпирани лица, за които правоохранителните органи или документално аргументирани публични разследвания са доказвали, че са престъпници. За голяма част от тях РЗС е внасяла сигнали и е имало резултати във вид на преписки, досъдебни производства, проверки, ревизии и съдебни решения. Настояваме прокуратурата да започне процедура за закриване на незаконно финансираните политически клонинги на КТБ.

Сподели:

Коментари (0)

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

Христо Гаджев: България е шестата най-бързо развиваща се страна в ЕС, вот на недоверие за икономиката е неопрадван

“Да си спомним къде бяхме точно преди 1 година. След изборите през октомври миналата година през декември месец ние още не можехме да си изберем председател на Народното събрание.”

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Божанов: Целта на новия протест е да се съберат много хора - управляващите да разберат, че трябва да подадат оставка

Той отново упрекна МВР в бездействие.

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

Надежда Нейнски: Има опити протестът да се употреби срещу демокрацията и европейския ни избор

„Украйна се бори за своята територия, нация, за своите деца, а когато се бори за своето съществуване, един народ може да покаже истински героизъм.”