В задочния спор по енергийните въпроси на България се включи и РЗС. След стрелите между Румен Овчаров и Бойко Борисов от партията на Яне Янев разпространиха отворено писмо до медиите, в което повдигат въпроса за Дългия инкасатор.
Ето какво твърдят от РЗС:
Ако бяхме правова и демократична държава, нямаше лицето на енергийната мафия да може да говори така високомерно за „корпоративно-олигархичното задкулисие”. И дори да вменява вина на други виновни за тоталната бъркотия в българската енергетика. Във Върховната касационна прокуратура има няколко тома документи, доказващи по безспорен начин мястото и криминалната роля на Дългия инкасатор и кражбите на фронтиерската му групировка. За съжаление резултати нулеви. Вместо досъдебно производство за източване на НЕК в особено големи размери при износ на електроенергия на умишлено занижени цени, виждаме сутрешно рандеву на тема „Уестингхаус” и "Южен поток". Ако така продължава да действа българското правосъдие, който и да дойде на власт, всичко ще бъде обречено. Няма данни Бойко Борисов да е подреждал фирмите за Южен поток, но Инкасатора подрежда повече от 10-15 години корупционните схеми в енергетиката и вместо отговорност, засега получава добре разпънат чадър. А кой му осигурява чадъра и на каква цена, предстои да разберем. А по принцип в правовата държава енергийната мафия трябва да дава рецепти само от затвора.
Още от България
Иво Христов шашна депутатите – праща родните учени обратно в Русия?
Вицепремиерът заговори отново да бъде възстановено членството на България в Обединения институт за ядрени изследвания, към който вече сме натрупали огромна сметка
Кирил Петков към Румен Радев: С лафове, хитри фрази и добър ПР не се управлява държава
Когато още не знаеш къде си: всякакви хитреци се опитват да се закачат на държавната хранилка, без дори да се усетиш, затова се вслушайте в критиките на Асен Василев...
Ивайло Мирчев: Това не е бюджет на реформите - или е сгрешен, или е злонамерен, но ще плащат всички
Дори когато фалира КТБ и трябваше да бъдат налети милиарди, дефицитът беше доста по-нисък от този на Гълъл Донев, изтъква в интервю за Дарик съпредседателят на "Да, България"