"Няма да се обединим скоро. Разчитам на следващите поколения, които няма да имат такива противоречия Русия-САЩ", заяви в ефира на Нова телевизия проф. Стефан Данаилов.
Професор Данаилов призна, че БСП в момента е слаба и има проблеми.
"Най-големият е, че партията не готви кандидатите си предварително. За тези избори имахме 80 имена кандидати за президент и още толкова за вице, това говори за голям проблем", сподели той и добави
"Много от лицата на партията си отидоха. Големи имена вече ги няма."
Данаилов призна, че БСП е имала кандидатура за президент още преди генерал Радев, но човекът е отказал. И аз не искам да се кандидатирам и мен ме питаха, но им отказах. Нашият кандидат може да вземе около 15-16%", призна си Данаилов.
Той не пожела да коментира действията на Калфин и АБВ.
"Нашият опонент е ГЕРБ. Ако се стигне до балотаж, то левите избиратели може да се обединят за нас. Това обаче не винаги е така, вижте местните избори, тогава леви избиратели гласуваха за ГЕРБ. Нищо не се знае", заяви Данаилов.
"Каквото и да говорим, ако България има големи енергийни проекти, те пак ще бъдат свързани с Русия. Не можах да разбера защо тогава не беше взето решението за строежа на атомната централа", каза още той.
Още от България
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
България не трябва да поема щафетата от Орбан като руски троянски кон в ЕС
Кирил-Гундяев не е просто религиозна фигура - той е политически инструмент на Кремъл - човек, свързван с КГБ с агентурно име „Михайлов“ Рупор на Путин, който публично оправдава агресията срещу Украйн