Това коментира по Би Ти Ви бившият министър на образованието проф. Сергей Игнатов, който се оказа един от “героите” в тефтерчето на Филип Златанов.
Припомняме, че Игнатов беше уволнен след като избухна скандала с фонд “Научни изследвания”.
Той лично е бил изненадан, че фигурира в това тефтерче, но призна, че очаква резултатите от проверката, която в момента върви, за да разбере за какво точно е бил разследван. Професорът обаче е убеден, че това тефтерче е нещо незначително, защото пред страната и обществото стоят други проблеми на дневен ред.
Игнатов има и свое обяснение за съществуването на подобно тефтерче, което по думите му не е прецедент само за Комисията за конфликт на интереси.
България не е преживяла римското право, Реформацията, Ренесанса. Това тефтерче е плод на нашето историческо развитие, в което не действа Римското право, а действа едно друго право и то във всички кръгове и партии, което с три думи е - опит да се пренебрегва закона, посочи Игнатов.
Професорът призна още, че от уволнението само е спечелил, защото е успял да завърши започнати академични занимания.
Още от България
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си
"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.
Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”
"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.
Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост
Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.