26 Април, 2026

С. Иванов: С необозначените камери намалихме жертвите на пътя наполовина

С. Иванов: С необозначените камери намалихме жертвите на пътя наполовина

"Законът ще бъде разделен на три, за да бъде разтоварен от неприсъщи функции КАТ и това ще доведе до по-добра работа на органите, които осъществяват контрола по пътищата", коментира пред БНТ депутатът от ГЕРБ Станислав Иванов.

"Купуването на шофьорски книжки вече значително е затруднено", каза още той и добави, че промените трябва да засегнат самото обучение на шофьорите.

"На срещата при премиера бяха дефинирани първи стъпки, за да постигнем намаляване на жертвите по пътищата. Първото е премахването на знаците преди камерите, промяна на Наредбата за алкохола и дрогата и третото-различното тълкуване на издаването на фишовете", обясни Иванов.

Той припомни, че знаците за камерите са върнати след тълкувателно решение на председателя на ВКС. Според него, това би трябвало да важи само за видеонаблюдение извършвано от полицаи с цел контрол.

"Целта е да постигнем спазване на законите и правилата", заяви Иванов.

"През 2012 година бяхме намалили жертвите на пътищата наполовина. След решението на Лозан Панов да се обозначават камерите жертвите на пътя отново се увеличиха. Нещо повече - година и половина камерите изобщо не работеха", каза той.

Иванов съобщи, че в Наредбата се изисква третиране на мястото на вземане на кръвна проба с вещество, което не се използва от години, но поради липсата му падат фишове в съда, както и заради изискването пробата да е взета задължително от лекар.

Сподели:

Коментари (0)

ВМС обезвредиха отломки от два дрона, намерени край Кара дере и Ахтопол

ВМС обезвредиха отломки от два дрона, намерени край Кара дере и Ахтопол

Специализираните групи за разузнаване, обозначаване, извличане и транспортиране на невзривени боеприпаси бяха активирани със заповед на командира на Военноморските сили

Вигенин: БСП трябва да подкрепи Йотова, нямаме друга опция за участие в президентския вот

Вигенин: БСП трябва да подкрепи Йотова, нямаме друга опция за участие в президентския вот

„Сякаш много се фокусираме в това как да спасим БСП - големият въпрос е защо да я спасим“

След Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората

След Чернобил: България е на 8-о място по радиационно замърсяване и на първо по облъчване на хората

През пролетта на 1987 г. в България има втори радиационен пик - заради отказа на управляващите да купят чисти фуражи за животните, въпреки предупрежденията на учените