2 Май, 2026

С марш "Свобода на конопа" граждани блокират София на връх Цветница

С марш "Свобода на конопа" граждани блокират София на връх Цветница

С голям марш под надслов „Свобода за конопа“ граждани ще се поиска легализация на марихуаната в България за медицински цели. Това стана ясно от писмо, изпратено до медиите от организатора на събитието Димитър Карагегов.

Маршът ще се проведе на Цветница, 24 април, от 15 ч. Той ще започне от Съдебната палата, като все още се изяснява маршрутът му. В подготовката му ще се включат редица организации.

„Крайно време е за заговорим за наркополитиката в България и да назовем истинските й проблеми. Иначе сме обречени да публикуваме все повече новини за деца в болници, кома, психиатрии и т.н.“, пише Карагегов.

Засвидетелствана подкрепа за марша има от пациентски организации, потърпевши от наказателно преследване за притежание на марихуана, общественици и граждански инициативи.

„Маршът е опит да променим отношението на държавата към едно човешко право - да получиш лечението, което ти сам желаеш и да третираш тялото си както сметнеш за правилно“, се казва още в позицията на организаторите на събитието.

Те уточниха, че демонстрацията ще бъде „позитивна, проактивна и градивна“. Няма да се искат оставки, както и да се влиза в тяснополитически интереси.

Сподели:

Коментари (0)

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви

"Гениален" Витанов:  Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"Гениален" Витанов: Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"По законов път ще сме безпощадни към олигархичния модел на Борисов и Пеевски", обяви тойзаяви той